Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Miért jó úgy zenét hallgatni...

Miért jó úgy zenét hallgatni társasházban, hogy a szomszédok a hangerőtől megbolondulnak tőled?

Figyelt kérdés
Már nem tudok mit kitalálni, napjában többször megy a tuc-tuc... miért kell ezt nekem elviselni? És nem veszi észre magát jelzésre sem, sőt... :o( pedig én is fiatal vagyok!!!!

2012. nov. 23. 11:30
 1/9 anonim ***** válasza:
Mert szerintem nem normális.Mellettünk is van egy faszi ugyanezt csinálja.Főleg ha esős idő közeleg...szerintem beteg...agyilag.
2012. nov. 23. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Feljelented csendháboritásért (ugyanis az nem igaz, hogy csak este 10 után számit, ha a hangerö meghaladja az elviselhetöséget, akkor nappal is annak számit), és ezért komolyan meg lehet büntetni az illetöt.


Az ok meg a hanhos zenehallgatásra az, hogy a többieket lehet pukkasztani...

2012. nov. 23. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az okot mindenki tudja, a megoldás a Rendőrség. Nekem bevált, mert ahányszor tuctuc volt, annyiszor hívtam őket. Az első három alkalommal még nem törődött vele, negyedire feljelentést kapott és százezer Ft büntetést. Soha többet nem volt tuctuc.
2012. nov. 23. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

"ha a hangerö meghaladja az elviselhetöséget"


És erre milyen adott érték vonatkozik?Ez így mindenkinek

relatív..

2012. nov. 23. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"ha a hangerö meghaladja az elviselhetöséget"


Egyrészt erre vannak meghatározott értékek is, amit objektiven lehet mérni, de ettöl függetlenül ha valaki a saját lakásában nem tud pl. beszélgetni, mert a zaj miatt kiabálni kell, az egyértelmüen meghaladja ezt az értéket.


Azt hiszem, ezt mindenki fel tudja fogni, hogy ha áthallatszik a zene, az nem feltétlen gond, de ha CSAK a zenét lehet hallani, akkor ott gond van.


Mellesleg, ha a rendörség kijön, akkor ök is észreveszik, hogy a zene túl hangos, vagy a szomszéd akar kötekedni.

2012. nov. 24. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"Egyrészt erre vannak meghatározott értékek is, amit objektiven lehet mérni, "


Pontosan ez érdekelne.

2012. nov. 24. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Kérdezz meg egy jogászt, nem tudok ponto értékeket mondani.
2012. nov. 24. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

"Azt hiszem, ezt mindenki fel tudja fogni, hogy ha áthallatszik a zene, az nem feltétlen gond, de ha CSAK a zenét lehet hallani, akkor ott gond van. "


Hát hozzánk az esetek 80%-ban "csak áthallatszik", tehát lehet tőle beszélni, de nekem arra lenne szükségem, hogy csend legyen, mert az ütemes, egyfolytában szóló tuc-tuc zenére nem igazán lehet tanulni! Tehát ez olyan hangerő, ami nem olyan rettentő hangos, hogy beremeg a fal, de arra pont jó, hogy téged zavarjon. Olyan, mint ha én bekapcsolnám magamnak a rádiót normál hangerőre. Tehát beszélni lehet tőle, de mondjuk már a mosógép zaja elnyomja... akkor ez ellen semmit nem lehet tenni? Ezt el kell viselni, mert "csak áthallatszik"? Mert ha kihívom a rendőrt és ő is ezt mondja az elég kellemetlen........ Nagyon köszi az infókat!!

2012. nov. 26. 12:49
 9/9 krisztina24 válasza:

Szia!

Mi 10 emeletes panelban lakunk, a 4-en. A másodikon lakó fiatal srác elég sűrűn bömböltette a zenét, az egész lakás belezengett-és két emelettel lejjebb lakik/lakott. Én minden olyan alkalommal mikor itthon voltam, lementem, és szóltam neki. Volt hogy reggel 7-kor keltem arra,hogy bömböl a zene-de az nagyon hangos volt. Szóval az elmúlt 3 év alatt vagy 30-szor lementem, mondtam a páromnak, hogy engem nem érdekel, kiosztom.

Valami történhetett,mert már 1 hónapja nincs semmi zene...:) Mondjuk múltkor onnan a lakásból valaki költözött, lehet ő volt. Mindenesetre a zaj megszűnt...

Már csak abban kellene segítség, hogy az alattunk lakó hangerejét levegyem, ugyanis nem zenét hallgat csak szimplán beszélget-de ordítva....ááááááá

2012. nov. 29. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!