Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Gáz vagy villanybojler?

Gáz vagy villanybojler?

Figyelt kérdés

Szempontok:-gyors felfűtési idő

-hosszú tárolási idő

-150 literes

-kevés fogyasztás


2012. nov. 24. 16:02
 1/5 anonim ***** válasza:
80%
Gázzal olcsóbb melegíteni.
2012. nov. 24. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
55%
hosszú tárolási idő, kevés fogyasztással? Biztos, hogy egy tárolós rendszer kell neked??? Nem lenne gazdaságosabb, egy átfolyós gáz-vízmelegítő?
2012. nov. 24. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
79%

Mind a kettőnek van előnye és hátránya is. Az átfolyós gázkészülék esetén gyors a felmelegítési idő, a gáz olcsóbb, de ugyanakkor viszonylag sok víz elfolyik, mire beállítod a megfelelő vízhőmérsékletet. Ha nem elég erősen folyatod a vizet, lekapcsol a fűtés, akkor közben egy ideig megint hideg víz jön. Itt tehát veszteségként figyelembe kell venned a felmelegedésig elfolyó vizet és annak a csatornadíját.

Villanyboyler esetén állandóan azonos hőmérsékletű vized van, de a villanyboyler akkor is melegíti a vizet, amikor neked éppen nem kell. Pl. reggel zuhanyozol, utána és közben melegíti, délelőtt hőn tartja, ha otthon vagy, délben kell meleg víz a mosogatáshoz, utána estig nem, de a boyler mindig tartja az előre beállított hőmérsékletet.

Ahol kisgyerek van és gyakrabban kell meleg víz, ott mindenképpen jó a villanyboyler, de olyan háztartásban, ahol napközben senki sincs otthon, már gazdaságosabb az átfolyós gázkészülék.

2012. nov. 24. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:)
2012. nov. 24. 20:14
 5/5 anonim ***** válasza:
37%

Egy modern ionizációs lángszabályzású átfolyós vízmelegítőnél már nincs gond a hőmérséklettel, bár az igaz, hogy kicsit lassan érik el a beállított hőt, de amit beállítasz, azt tartják folyamtos szabályzással, és nem égetik le a hátadról a bőrt! (Már nem csak FÉG-ben kell gondolkozni!)

:D


Nekem tárolós kombicirkóm van. Az 55 literes tároló felfűtési normája 4(!) perc, és ha csak egy csapon fogyasztod a vizet akkor folyamatosan termel,mint az átfolyós vízmelegítők! Nem gyújt be minden csapnyitásra mint az átfolyós, de a hátránya, hogy napközben 1-2x akkor is ráfűt, ha nem használod!

Mindezzel együtt az enyém szerintem nem fogyaszt sokat.


A nyáron volt szerncsém kipróbálni a különbséget az átfolyós és a tárolós kombi között, mert amíg generáloztam a 10 éves Ferroli Oasi C24-emet, addig egy Immergas Nike Star 24-es átfolyóst tettem fel ideiglenesen.

2012. nov. 24. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!