Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan lehet ezt a szekrényt...

Hogyan lehet ezt a szekrényt átszínezni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy ehhez hasonló szekrényem csak pirosban:

[link]


A lényeg,hogy nem fa az ajtaja,hanem valamilyen fényes fóliás dekor.Új helyre költöztünk a szekrénynek semmi baja,de szeretnénk színt váltani.

Mit javasoltok?

Öntapadó tapétákat néztem,de elég ódivatú,ronda színekben vannak.

Sima tapéta nem fogná meg?


Köszönöm a segítséget


2012. nov. 29. 22:45
 1/8 anonim ***** válasza:
az ilyen kika-ikea bútorokat nem nagyon lehet barkácsolni. Legalábbis nekem még nem sikerült szépre.
2012. nov. 29. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Amennyiben finom csiszolópapírral átcsiszoljátok, akkor át lehet festeni.

Én javasolnám, hogy egy színt, mondjuk egy nagyon világos szürkét fentről elkezdve enyhén lejtősen hullámvonalban fessétek át, mondjuk 30 centis sávban. Tegyetek el a maradék festékből egy keveset. egy kissé sötétebb hullám következzen. majd ismét egy, mindaddig amíg a földig nem ér a festés olyan lejtős hullámvonalban. Ha megszáradt. akkor az eltett festékekből mindig az alatta lévő színt kel kifesteni úgy, hogy egy tengeri szivaccsal , amit enyhén belemártunk, majd kinyomkodunk egy sima felületen , átnyomkodjuk az alatta lévő színt. Így haladunk lefelé, mindig a másik színnel mintázva. Ha kész, akkor válasszunk hozzá illő új fogantyút, vagy azt fessük át feketére. A színt természetesen szabadon lehet változtatni.

Tapétázni is lehet, de az mindig olyan műanyag jelleget fog mutatni.

2012. nov. 29. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Öntapadós tapéta?
2012. nov. 29. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Bocs, nem olvastam el rendesen a kérdést. Tök szépek és modernek az öntapadós tapéták, nem tudom hol nézted, lehet, hogy nem volt elég nagy választék. Sima tapéta falra való, a laminált lapok ledobják magukról a tapétát.
2012. nov. 29. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Néztem több boltban is és neten is,de többségében fa mintázatú vagy lehetetlen neon színű öntapadót találtam.

Tudsz esetleg olyan helyet ahol egy egyszerűbbet,de szépet lehet kapni?

Amúgy mi is félünk a barkácsolástól,mivel a szekrény csak 3 éves,nem akarnánk tönkre tenni,mert tényleg mintha új lenne,semmi problémája.

Köszönöm mindenkinek a választ,hasznos volt,ment a zöld kéz.

2012. nov. 30. 00:27
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha minden kötél szakad, bízz meg egy festőt, aki elvégezte a festőakadémiát. Ő jártas a díszítő festésben. Ha szükséged van ilyen szakemberre írj privit és tudok ajánlani az egész ország területén ilyen szakembereket.
2012. nov. 30. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Itt a letölthető katalógusokban elég sokféle mintájú öntapadóst találtam: [link] Elvileg vannak egyszerű szolid színek is.

Aztán még esetleg körülnézhettek a falmatricák között is, ezzel is sok cég foglalkozik.

Végső esetben :) pedig jó pár olyan nyomda létezik, ahol lehet öntapadósra is nyomatni akár saját képet, adott méretben.

2012. nov. 30. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A falmatrica nagyon jól mutat egyszerű szekrényeken. A lányom saját kezűleg festette a szekrényére a falmatrica mintát. Irtó jól néz ki. Ha a pirosra fekete falmatricát teszel nagyon jól fog mutatni, de, ha letapétázod és utána rakod rá a falmatricát, úgy is szép lesz.
2012. nov. 30. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!