Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A tűzoltóság meg akar büntetni...

A tűzoltóság meg akar büntetni, mert kiraktunk a folyosóra egy szekrényt, de a közös használatú tárolót az ott lakó kibérelte és lerekesztette. Mit lehet tenni? Mi nem járultunk hozzá

Figyelt kérdés
Nemrég volt tűzoltósági bejárás a panelban. Kiírta a közösképviselő, hogy a gondnoki irodában vannak a levelek a tűzoltóságtól, vegyük át. A férjem azt mondta, hogy ne vegyem át, de kíváncsi voltam..nem szabadott volna. A levélhez egy 2010-es határozatot csatoltak. Ezt valahogy nem sikerült kiküldeni. Ebben felszólítják a közös tárolót lerekesztő tulajt, hogy szüntesse meg a lerekesztést 2010. december 31-ig, de mivel ezt a közösképviselő valahogy elfelejtette továbbítani, nem lett semmi az egészből. A mostani levélben az áll, hogy AKI ÁTVESZI annak 30 napja van, hogy a szabálysértést megszüntesse (mi a szekrényt), különben bírságot szabnak ki 5000-500.000-ig. A tárolót lerekesztő lakó közölte, hogy ő aztán nem veszi át a levelet...úgyhogy én marha most el kell tüntessem a szekrényt, csakhogy nincs hová :((
2011. nov. 25. 20:39
 1/8 A kérdező kommentje:
A mi nem járultunk a lerekesztéshez úgy értem, hogy amikor mi beköltöztünk, már úgy volt, tehát gondolom a korábbi lakóval engedélyeztette a lerekesztést, ha egyáltalán kell ilyen (mi a másik folyosón lakunk)
2011. nov. 25. 20:44
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
ti mi a francnak tartjátok a közös képviselőt? mert a munkáját baromira nem végzi
2011. nov. 25. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Bp-i vagy? Kell meg a szekreny? Lomtalanitasnal nem lehet kitenni?
2011. nov. 25. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A tároló teljesen független a szekrénytől, az az adott lakó gondja. Ugye a szekrényért azért büntetnek, mert ha tűz van, akadályozza a menekülést, és a tűzoltók bejutását is a lakásba, pláne adott esetben a mentést.

Egyelőre vidd be a szekrényt, gondolom a lakásba befér. Aztán gondold át, nem véletlen vannak ezek a szabályok, a ti érdeketekben is!

2011. nov. 25. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Ichimaru Gin válasza:
az előttem szólóknak igazuk van, de megjegyezném, hogy a lerekesztőnek is van levele és addig nem szabhatnának ki rátok bírságot, amíg a szabálysértés egy másik szabálysértés miatt áll fent. tehát előbb a közös tárolót lerekesztő lakót kell megbüntetni.
2011. nov. 25. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Hivatalos szervek nem írnak olyat, hogy "aki átveszi"

Kiküldik a levelet, és ha nem veszi át senki, akkor kézbesítési vélelem van. (olyan, mintha átvetted volna)

Nagy valószínűséggel a közös képviselőtök kavar valamit.

Esetleg ő már megkapta a 201es határozatot annak idején, csak nem intézkedett; most pedig másra akarja hárítani a felelősséget.

2011. nov. 26. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igazából a szekrény nincs a menekülés útjában. A folyosón 4 lakás van, mi "bent" vagyunk és még utánunk van egy kis folyosórész, amin nincs ablak. Akár le is lehetne rekeszteni egy kicsi tárolónak. Ott van a szekrény, a szembe szomszédnak meg egy hütő, ha menekülni kell, még csak hozzá sem kell érnem a szekrényhez.
2011. nov. 28. 09:41
 8/8 A kérdező kommentje:
én is úgy gondolom, hogy a közösképviselő nem továbbította, mert a határozat 2010-es és látszódik, hogy fénymásolat és lefűzték
2011. nov. 28. 09:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!