Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Zártkertbe szeretnék költözni,...

Zártkertbe szeretnék költözni, egy ideig, lakcímszerin is!?

Figyelt kérdés
Kis házikó, vagy egy jó lakókocsira gondoltam(sajna nincs pénzem jobbra) Kell rá építési engedély?

2012. nov. 30. 09:42
 1/7 anonim ***** válasza:

Kis házra kell építési-engedély, de zártkertbe nem adnak.

Állandó lakcímnek se jelentheted be.

2012. nov. 30. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Építész ***** válasza:
Lakókocsi esetén nem kell engedély, ha van rajta rendszám. Ha nincs engedélyezni kell.
2012. dec. 3. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ilyet vegyél :))
2012. dec. 3. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

[link]


Upsz, lemaradt a link :)

2012. dec. 3. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ez is jó:)

[link]

2012. dec. 3. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha a telek a saját tulajdonod, bejelentkezhetsz. De nem állandó lakcím, hanem tartózkodási hely, mert tulajdonképpen ezt tartják nyilván. A saját telkedre bejelentkezésnek nem feltétele a lakható építmény. Azt nem hinném, hogy a saját telkemen nem tárolhatok egy rendszám nélküli járművet, akár lakókocsit, akár más járművet. Ezért aztán szerintem a felállításához sem kell engedély. Rendszám a közlekedéshez kell, a tároláshoz nem.
2013. szept. 18. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A saját tulajdonú telekre minden külön megkötöttség nélkül be lehet állandó lakosként is jelentkezni, akkor is, ha nincs rajta építmény, épület. Ugyanis az állandó lakcím az elérhetőséget jelenti és ez érvényes zártkertre is.

Én is így jelentkeztem be, pedig nem volt rajta épület.

2016. ápr. 24. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!