Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogy gazdaságosabb 16-17...

Hogy gazdaságosabb 16-17 fokos házban fűteni?

Figyelt kérdés

A házamban padló(köves helységekben),radiátor(háló helységekben,nappaliban)

Hogy gazdaságosabb használnom ezt a fűtést,úgy,hogy a padló mondjuk 40 fokon megy,a radiátorok 55 fokon,vagy ha simán a radiátorok 80-85 fokon.Azért kérdeztem mert,ha ilyen hőmérséklet van a házban,és a padló sose képes rendesen átmelegedni,25 fokokat meg nem akarok a házban!:)Köszönöm a válaszokat!:)



2012. nov. 30. 21:32
 1/4 anonim válasza:
radiátor egyértelmű.a padlófütésnél ugye a padló átmelgitése maga is több energiát emészt fel mintahogy bekapcsol a radiátor. viszont ha pl termosztáttal kapcsolod be a radiátorokat akor az ajtókat ha nyitva hagyod nagyon jól fűtik a többi helyiséget is,ahogy áramlik ide-oda a levegő. (legalábbis nálam egy 85négyzetméteres házban) de a padlókő itt is baromi hideg, ezért a központi részben egy kandalló van, amitöl a kő is melegebb,és árad ide-oda a hő tőle(és ilyenkor a radiátor sem megy)
2012. nov. 30. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi!Kvittek vagyunk!Csak akkor azt nem értem minek van padlófűtés,ha úgyis 15 fokot csinálok?Talán azt gondolta a kedves szerelő,hogy majd 30 fokokat fogok csinálni a házban?Köszi a választ!:)
2012. nov. 30. 23:54
 3/4 Bence_ ***** válasza:
Ha a padlóba csak 30 fokos a víz akkor már nem lesz hideg. A szoba termosztát meg kikapcsolja az egészet 17 foknál.
2012. dec. 1. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Bence,félreértettél!Úgy értettem a 30 fokot,hogy a házban a hőmérséklet annyi!Ha 40 fokra állítom a padlót,akkor se képes átmelegedni!:)
2012. dec. 1. 00:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!