Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A lakásomban minden nyílászáró...

A lakásomban minden nyílászárót kicseréltettem . Most a hideg beálltával minden ablakomon folyik a víz. A pára lecsapódik. Mitől van?

Figyelt kérdés
Már vettem ceresit stop /pára gyüjtő/ mégis folyik a víz az ablaküvegen. /A konyhai ablakomon van szellőző/
2012. dec. 1. 22:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Pont attól folyik a pára, amit csináltál! Eddig járt a huzat és kiszárította, most hermetikusan le van zárva és majd jön a penész! Főként, ha még rátettetek egy lapáttal, és diszperzittel festettetek ki! (Nem, nincs "lélegző" diszperzit!)
2012. dec. 1. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos a nyílászáró csere csak a szigeteléssel együtt ér valamit. Az első jól leírta, nincs szellőzés, jöhet a penész.
2012. dec. 1. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
nem festettem! még akkor szerencse. ez a pára stop sok párát összeszed , de ugyanúgy párás az ablak. Mi van akkor ha valami tömítőgumit kihúzok az ablakból ? akkor meg jön be a hideg:)pffff
2012. dec. 1. 22:42
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarlak elkeseríteni, de az általad favorizált páramentesítő szinte semmit nem ér. Egy átlagos háztartásban naponta 4-5 liter víz kerül páraként a lakás légterébe személyenként. Ennyit ez a készülék egyszerűen nem tud összegyűjteni, erről magad is meggyőződhetsz a tartály tartalma alapján .
2012. dec. 1. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Néhány jótanács:

[link]

2012. dec. 1. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

A jól szigetelő modern műanyag v. faablak egy nagy átverés, elképzelhető, hogy a gyógyszergyárak támogatják a népszerűsítését. Megszűnik a lakás szükséges légcseréje.

Az a legkevesebb, hogy víz folyik az ablakon vagy megjelenik egy kis penész.

Egy átlagos hálószobában kb. 5 óra alatt az egészségtelenség határára ér a széndioxidszint, azaz fel kellene húzni a vekkert, hogy éjjel 3-kor szellőztessünk... A magas széndioxid-koncentráció légúti betegségeket okoz, az ember (főleg gyerek) egész télen köhög, taknyos, ameddig nem lehet nyitott ablaknál aludni. Tudom, nálam is így volt, ameddig el nem költöztem onnan egy régi faablakos házba.

Itt meg elkövettem azt a hibát, hogy az egyik hálószoba előtt a teraszt beüvegeztettem, aminél fogva egy tél alatt csupa penész lett az a szoba. A következő évben a plafon alatt átfúrtam a falat, és beraktam egy 63-as PVC-csövet, ez szellőzik télen-nyáron, nagyon nagy hidegben lecsökkentem a belső oldalon a nyílást egy ajtóféleséggel. Ez pótolja az ablak szellőzését.

Gumiszigetelésű ablakra meg lehet szereltetni szellőzőt, ami szintén ezt a célt szolgálja.

2012. dec. 2. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
A konyha ablakon van légáteresztő /2 db/..a konyhai gáztűzhely miatt kötelező volt felszereltetni.A Főgáz előírja.Majd többet szellőztetek.
2012. dec. 2. 17:34
 8/11 Bence_ ***** válasza:
100%

Szobákba is tegyél fel szellőzőt. "automata" ha nedves a levegő akkor nyit, ha száraz akkor zár. Optimális lesz a lakás páratartalma.

[link]

2012. dec. 3. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Sziasztok.

Ezeknek az automata szellőzőknek a beszerelése mindenképpen szakembert igényel? vagy beszerelhetőek némi képzelő erő. és kézügyesség birtokában?

2012. dec. 8. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Az ablakszerelő 6 perc alatt kifúrkálta az új ablak keretetés rápattintotta a légáteresztő műanyag tokot. És azóta süvít a szél be az ablakon .....vagyis nem zár nem nyit. Ez szellőzik rendesen olyannyira , hogy az alsót le is ragasztottam .Ha nem süvít a szél akkor leszedem a ragasztó szalagot.Hát így legalább nem unatkozom.Ja! az ablakokról meg törölgetem a vízpárát./ éjjel is amikor éppen megébredek/
2012. dec. 9. 00:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!