Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Miért folyik a hideg helyett...

Miért folyik a hideg helyett is forróvíz?

Figyelt kérdés
Panleban lakunk, ötleteket várnék, hogy szerintetek időnként miért folyhat a hidegvíz helyett is forró. A hétvégén minden lakást végigjárt egy vízvezeték szerelő, hogy ellenőrizze a csapokat, vízórákat, de nem találta az okot. Csak így nem tudunk olyankor inni egy pohár vizet, tusolni-fürdeni, mosni sem, egy pulcsim már tönkre is ment, kb. fele akkorára összement a forróvíztől. Távfűtés van, elméletileg külön rendszer a hideg és melegvíz. Hallotatok már ilyenről? Nálunk 5 emeletesben mind a 2 lépcsőházban tapasztalják ezt a lakók időnként, mondhatni napi szinten.
2010. dec. 7. 20:30
 1/10 anonim válasza:
30%
leggyakoribb probléma, hogy a bojler szelepe rossz, így visszafelé folyik a víz a hálózatba.
2010. dec. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Panelban nincs ilyen. Itt a távhőtől jön a melegvíz. Valamilyen gázkazánnal melegíthetik, mert a múltkor ki volt írva, hogy gázszivárgás miatt karbantartják a kazánt és nem lesz melegvíz fél napig. Több házon is kint volt a papír.
2010. dec. 7. 20:52
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A melegvíz nem a távhőtől jön! A melegvíz keringetéssel fűtenek és a lépcsőházakban a keringetett melegvíz egy hőcserélöben melegíti a használati melegvízet.A hőcserélő a vízhálózatra van kötve és a visszacsapó szelepe rossz ezért a nagyobb nyomású táguló melegvíz visszamegy az ívóvízbe.
2010. dec. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Leggyakoribb verzió: valaki úgy kötötte be a mosógépet, mosogatógépet, hogy a hideg és melegvíz vezeték közösítve van, és ez megy a gépbe. Ilyenkor itt a hidegvízbe át tud folyni a melegvíz. Fűtési áramot akar megtakarítani.
2010. dec. 7. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
21:19-től kérdezem, hogy idővel egyre sűrűbben tapasztalható-e ez, ha ez a baj? Ezt a távfűtő javítja, ha ez így van?
2010. dec. 7. 21:32
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem tudom kinek a tulajdona a hőcserélő mert annak kell javítani. A visszacsapó szelep csak rosszabb lesz azt ki kell cserélni lehet hogy kitört a zárófelületből egy darab.Onnan lehet tudni hogy ez a baj hogy olyankor jelentkezik erősebben ha kevés a melegvíz fogyasztás.
2010. dec. 7. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Kokas Lajos ***** válasza:
Az átfolyás a hideg és a meleg víz között akkor is lehetséges, ha egy keverőszelepes (egykaros) csaptelep hibás és átereszt.
2010. dec. 7. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Lehet benne valami, mert eleinte dél körül tapasztaltuk leginkább, akkor meg a többség elméletileg dolgozni van. Köszi szépen, szerintem ez lehet a gond, apukám is ezt a valamit mondta, úgyhogy mondom is a kkviselőnknek. Ha kiderül az igazság, megírom!

Köszi mindenkinek.

2010. dec. 7. 22:37
 9/10 A kérdező kommentje:
Sajnos zsákutca az eddigi nyomozás. Ma felhívtam a távfűtőket és azt mondták, hogy a mi utcánk kazánházból kapja a melegvizet és ezáltal valamelyik lakás lehet a hunyó, mivel a hidegvíz külön hálózatról jön, csak a házban keveredhet össze. Valahol valamiért visszafolyik a melegvíz a hideg vezetékébe, valamilyen csaptelepnél valszeg, vagy hasonlónál. Azt mondta még a diszpécser, hogy amikor a forró vizes probléma van, akkor kell megnézni a hidegvízórát a lakásokban, hogy nem-e visszafelé pörög valakinél, mert ugye akkor ott a gond. Mondtam a kkviselőnek, hogy ki kellen írni a lépcsőházba, hogy a lakók figyeljék meg a vízóráikat, más lehetőség nagyon nincs. Fogyasztás szempontjából lehet, hogy nem kiugróan nagy a fogyasztás emiatt, lehet hogy csak 2-3m3-rel nő a fogyasztás és elsőre nem tűnik fel a lakónak. Csak én már kb. 9 hónapja vettem észre, akinél pedig gond van ő még nem, pedig ma is egyszer megint volt forróvíz a hideg helyett, valszeg mindennap van.
2010. dec. 8. 20:02
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem pörög-e visszafelé a vízóra :D

Gratulálok a diszpécsernek, az sem látott még vízórát csak fényképen.

Ha leveszed az órád visszafelé nem forog, csak áll...

2010. dec. 10. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!