Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Nagyjából mennyibe kerül egy...

Nagyjából mennyibe kerül egy 165 négyzetméter alapterületű ház villanyszerelése (anyaggal és munkadíjjal együtt)?

Figyelt kérdés
Semmi extrával, csak alapfelszereltséggel.

2012. dec. 2. 18:31
 1/7 anonim ***** válasza:

Kb. sokba.

Látatlanba hogy mondjuk meg?!

Mennyi vezeték, kapcsoló, dugalj, lámpa, kötődoboz, kismegszakító, stb. kell?

2012. dec. 2. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A "Semmi extrával, csak alapfelszereltséggel." szerintem 40 %-kal drágább, mint a megfontoltan, kicsi rátartással tervezett.

Az esetek nagy többségében a "semmi extra" utólagos fúrással, véséssel, hosszabbítók tömkelegének használatával jár mire minden a helyére kerül a házban. Ez főként a konyhában, fürdőben és a garázsban/műhelyben igaz. Én minden szobában dupla konnektort szereltem be, a konyhapulthoz pedig falra szerelhető 3-as elosztókat raktam. Amikor a feleségem minden készüléket csatlakoztatott 1 db szabad konnektor maradt.

Érdemes a villanyszereléskor a riasztó, telefon, informatika, TV kábelek nyomvonalát is kiépíteni. Nem baj, ha nincs minden azonnal bekötve. A kábel - vagy legalább a csövezés - legyen a helyén. Nincs annál nagyobb méreg, mint megvésni és újra festeni egy 1-2 éves falat, mert kimaradt valami.

Persze erre azt mondják, hogy majd vezeték nélküli készülékeket használunk. De azoknak is kell tápfeszültség és én nem szeretek elektroszmogban élni. Ma úgy tudjuk, hogy nem káros az egészségre a nagyfrekvenciás sugárzás - mobil, wifi stb. Ennek ellenére én jobban bízom a kábelekben.

2012. dec. 3. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az utolsónak nagyon igaza van!

Megszámoltam az előbb, és nálam csak a konyhában, 18(!) db konnektor van.

2012. dec. 3. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem 3 éve 100 m2 került 350 be legolcsóbb obis konektorokkal és kapcsolókkal.Megcsináltattam a kábe ltv és internet kábel csövezését is.
2012. dec. 3. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Halász Csaba Olivér ***** válasza:
Szerelvények nélkül szerintem 500 ezer biztos...(villanyszerelő)
2012. dec. 5. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
igen, minimum 5oo!/másik vill szer/
2013. jan. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
anyaggal és munkadijjal kb.6-6500.- ft./kiállás./szerelvények és lámpatesteken kivül. /ahány helyen lóg ki a vezeték a falból annyi kiállás/Teljesen mindegy, hogy extrával vagy anélkül a kiállások száma számit/vill szer/
2013. jan. 31. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!