Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mitévő legyek? Hasogatott...

Horcsek kérdése:

Mitévő legyek? Hasogatott fát, fabrikettet, vagy szenet vegyünk fűteni?

Figyelt kérdés
Most veszünk egy két szintes kb 150nm-es családi házat a párommal. Mivel ez az első házunk nem igazán tudom mivel kéne fűteni. Gáz is van, de inkább a radiátoros vegyes tüzelésű központi fűtést preferáljuk. Mivel éri meg jobban és honnan vegyük? Miskolctól 20 km-re van a ház.

2012. dec. 2. 19:20
1 2
 1/13 anonim válasza:
Vegyestüzelésű kazánba hasított fa + szén kombó nekem bejött nagyon.. A brikettek többnyire cserépkályhába jók kandallókba... :)
2012. dec. 2. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Mindenképpen fát kellene venni amit még vágni, hasogatni kell. Mi itt a bakonyban lakunk 10m3-t szoktunk venni egy télre fuvarral együtt 205 ezerért. Nekünk bőven elég. A keményebbik fát ajánlanám pl. cser ennek jó a fűrőértéke is.
2012. dec. 2. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

A 2. válaszoló vagyok. Pont a napokban egyik ismerősöm mesélte (két szintes házuk van), hogy ők szénnel fűtenek amiből 90-100 mázsa elfogy egy télen és 400ezerért veszik.

Nem írtam el, jól olvasod.

2012. dec. 2. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Nálam 4-500ezer lenne, ha gázzal fűtenék,

ezért fával fűtünk, így a harmadából kijön egyenlőre.


Amúgy itt Budapesten felhasogatva a "kandallókész" akác m3-e 13-18 ezer Ft, házhoz szállítva.

(Csak viszonyításképpen írtam)

2012. dec. 3. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Szerintem csak fát vegyél, a brikett semmit se ér (nekünk kandallónk van). Fából is olyat, ami méterben van, tehát neked kell összevágnod. Olcsóbb és jobb megoldás!
2012. dec. 3. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:

Fával, de ilyenkor venni szerintem kár, mivel vizes, nedves, frissen vágott. A fát már be kéne szerezni késő tavasszal, vagy kora nyáron. Felvágni, és nyáron tuti kiszárad, nem utolsó sorban így a fűtőértéke is jobb lesz.

Én ezt a telet kifűteném gázzal, úgy hogy megberhelném okosan, mindezek után fel sem fog tűnni a szolgáltatónak, hogy kevés később a számla. Most kell beállítani jó "értékre" , hogy később ne tűnjön fel, hogy kevés, vagy túl sok a fogyás az átlaghoz képest.

2012. dec. 3. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 darida ***** válasza:

120 m2-es lakást fűtök 80q fával szezononként. (központi fűtés puffertartállyal). A költsége kb. 40-50%-a a gáztüzelésnek. De a tárgyilagosság kedvéért figyelembe kell venni a be- és kitárolás költségét, az előkészítésre, a salakolásra fordított munkát, munkaidőt is. Ezek birtokában lehet realis összehasonlítást tenni.

Én speciel kifejezetten élvezem a kugli fa felhasogatását, amit általában tavasszal (nyár elején) veszek meg a következő szezonra. Majd kora ősszel hordom be a felhasogatott, száraz fát a fáskamrába. Nyilván ezeknek a munkabér-oldalát nem szokták kalkulálni. (én sem)

2012. dec. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Sziasztok.

Nagyon köszönöm a válaszokat. Jöhetnek még. Jò tanàcsbòl sosem elég.

2012. dec. 3. 20:19
 9/13 Bence_ ***** válasza:

darida jót írt!

Kazán milyen állapotban van?

Mindig lesz kedvetek,energiátok a tűre rakni, takarítani?

Fűtés korszerűsítés?

2012. dec. 3. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Fával fűteni csak igazán hidegben éri meg úgy-ahogy. A gázfűtés leáll időnként, de a fa állandóan ég. Meg kell egy állandóan ráérő ember.

Úgy szoktuk, hogy reggel begyújt apám a kazánba, nap közben tüzel, aztán este 9-kor még tesz rá egy-két nagy cserfát. Mikor kialszik, és hideg lesz, akkor bekapcsol a gáz.


Friss vágású fa nedvességtartalma 50 % körül van, ezt mind el kell párologtatni tüzeléskor, ami nagyon hőigényes, garantáltan többe kerül, mint gázzal fűteni.

Nálunk egyébként tavaly a száraz (hasogatva vett) fatüzelés is többe került, mint a gáz lett volna, plusz sok kínlódás. De a mi kazánunk régi. Modern rendszerrel érne valamit a dolog.

2012. dec. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!