Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan kell jól begyújtani...

Hogyan kell jól begyújtani fabrikettel?

Figyelt kérdés

Egy sima, régi lemezkazánnal próbálok meg fűteni. A fa mellé vettem néhány tasak fabrikettet próbából, hogy ha még a szezon vége előtt elfogyna a fa, akkor ne kelljen téli vacak fát újra vásárolni, legyen alternatíva.

Olvasgattam teszteket és azt írták, hogy kazánba a brikettpont.hu-n vásárolható tégla brikett a legjobb választás, mert sokáig izzik, viszont nehezebb begyújtani. Azt mondják, hogy amikor meggyulladt, akkor el kell fojtani a levegőt, hogy jól izzon.

Én próbáltam két brikettet begyújtani felülről (gyújtókocka, papír, aprófa), de nem gyulladt meg a brikett. Próbáltam úgy, hogy két kis fadarabra raktam a briketteket és alá, meg körbe raktam a papírt meg a gyújtóst, meg a gyújtókockát. Úgy jobban égett, úgy nézett ki, mintha begyulladna, de mégsem. Amikor elfojtottam, akkor gyorsan elaludt és a brikett csak elüszkösödött, nem izzott rendesen, a radiátorok nem melegedtek.

Hogy tudnám elérni, hogy gyorsan felmelegítse a radiátorokat, de azért az izzás miatt éjszaka is tartsa a meleget?

Ha sikerülne, akkor ezt vennék a tél hátralevő részére.



2012. dec. 8. 13:11
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a brikett nem igazán alkalmas begyújtásra.Próbáld úgy hogy begyújtasz úgy ahogy általában szoktál brikett nélkül (papír,gyújtós,fa).És egy ideig tüzelsz rendesen fával.Majd 1-2 óra múlva mikor már rendesen beizzott a kazán a fától és ég rendesen,akkor raksz rá brikettet.De akkor se zárd el tőle egyből a levegőt.
2012. dec. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Zsolt75 ***** válasza:
Csatlakozom az előttem szólóhoz. A helyedbe énis a már meglévő parázsra raknám és semmiképp se venném el a levegőt, mert ha nincs elég levegő az égéshez akkor a fagázok égés nélkül távoznak a kéményen és így nem lesz jó a hatásfok. ( Ezen az elven működtek régen a szénégetők, azaz ezzel a módszerrel a brikettből szenet égethetsz csak)
2012. dec. 13. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát szenet nem nagyon fogsz belőle égetni. Én csak 5kw-os tűzhelyben ("állókályha") használom. A téglabrikettet az elsőt három-négy darabra töröm. Újságpapír, kartonpapír, rádobálom a törmeléket, utána nagy huzat mellett begyújtom.

Amikor már vörösen izzik (nem lánggal ég) akkor teszem rá a következőt, de kazánban két három darabot nyugodtan lehet rá dobni és csak amikor lángra kap, akkor lehet a huzatot csökkenteni. Én 50%-ra veszem ilyenkor. Rá kell jönni, ki kell tapasztalni. Nekem sem volt egyszerű, de már a negyedik éve kifogástalanul megy a begyújtás. És sokkal jobban kijövök vele, mint előtte fával.

2013. febr. 16. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Zsolt75-nek nagyon igaza van. Nem kell alá fagyújtós, elég a papír és egy kis karton. A tömör brikettet széttöröm és már ég is, sokkal könnyebben begyulladt, mint az akác gyújtós, pedig az is nagyon szuper. Sokkal jobban meg vagyok elégedve, mint ahogy számítottam rá. Nagyon bevált a fabrikett.
2017. ápr. 20. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!