Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Rét építési engedély?

Rét építési engedély?

Figyelt kérdés

A közeljövőben tervezem egy 3600m2 es telek megvételét jelenleg "rét" besorolást élvez! Ezt telekké szerintem nem lenne se olcsó se aktuális most átsoroltatni! Vagy lehetséges?!

Illetve maradjunk abban hogy rét marad itt kb mekkora alapterületű és nagyságú "ház" gazdasági épület építhető rá?! Illetve villany bevezetése?!


Várom válaszaikat és köszönöm előre is!



2012. dec. 9. 20:37
 1/5 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, előbb ki kell vonatni a mezőgazdasági termelésből.
2012. dec. 9. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mezőgazdasági területre nem adnak ki építési engedélyt. Át kell soroltatni, ha lakóházat akarsz rá. De nem biztos, hogy megadják.

Ha engedélyezik is a gazdasági épületet, a villany, víz bekötés nagyon sokba kerülhet. Főleg, ha nincs kiépítve oda vezeték.

2012. dec. 9. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Igen csakis gazdasági épületként építenék rá! Villany 1 teleknyire van,víz is de azt kútból oldanám meg! Illetve a villany is csak abban az esetben kellene ha a napkollektorok nem termelnek,(este) azért áram nélkül ne legyek és ne akkumulátorokba keljen termelnem, hanem hálózatra visszatápláló órával!


(Vicc az egészben, a mellette lévő telek belterület lakóház van rajta ez a végében van külterület és "rét") illetve a városon belül lévő bel/kül telek! Csakis "pince-gazdasági" épület lenne rá építve!

2012. dec. 10. 20:49
 4/5 A kérdező kommentje:
Illetve állatoknak karám,ól stb mert a többi telek köztük ez is a bérletemben van, de messze attól hogy minden nap a jelenlegi lakóházamtól lerohangáljak! Így ha pice is van rajta lakni lehetne benne és a másik házban maradnék bejelentve!
2012. dec. 10. 20:51
 5/5 anonim ***** válasza:
Bemégy önkormányzathoz,mindent megmondanak.Mit,milyet,mekkorát.A helyi építési szabályzat eltérő lehet az országos építési szabályzattól,ezért senki nem fog neked tutit mondani,főleg hogy nem is tudjuk melyik település a sokezer közül.Ha az én településemen lenne akkor gazdasági épületet 3%-ig,lakóépületet 5% beépíthetőség mellett építhetnék a 3600 nm telekre.De én a helyedben odavinnék egy mobilházat,ami ugye állhat bármennyi darabból és lehet bármekkora.
2013. febr. 2. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!