Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Csináltatnál hőkamerás vizsgál...

Rothenberger kérdése:

Csináltatnál hőkamerás vizsgálatot a házadról/lakásodról amiben laksz?

Figyelt kérdés
Ha igen, mi motivál? Hogyan képzeled el és mit vársz egy ilyen vizsgálattól? Szerinted megéri?

2012. dec. 9. 22:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Reklámgyanús a dolog...


De amúgy igen, csináltatnék (fogok).


Motiváció: Költségcsökkentés, állagmegóvás, tudom, hogy vannak hőhídjaim.


Ahogy elképzelem: körbefényképezi, kritikus helyeken, részletesebben. Ugyan ez padláson is.


Megéri? Nem tudom az árakat. Bár ingyen is meg tudnám oldani, mert munkahelyen van hőkamera, csak a milla+-os ára miatt nem igazán szeretik kiadni...

2012. dec. 10. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Valóban érdekelt vagyok a témában, jól látod :) De semmi reklám, ez az oldal szerintem nem arra való. A kérdést azért tettem fel mert sok szélsőséges elképzeléssel találkozom, sok a tévinfo az emberekben. Amolyan piackutatás jelleggel érdeklődöm :) Köszi a választ...
2012. dec. 11. 07:23
 3/12 anonim ***** válasza:
Okleveles gépészmérnök vagyok, így azért tudom, hogy mit várjak egy ilyentől. Nem írtam, hogy várnék a vizsgálat végén kiértékelést, mert az én magamnak megteszem, nyilván az átlagembernek kell ilyet is adni.
2012. dec. 11. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Szakmabeliként nyilván könnyebb. A képfeldolgozó szoftver nélkül viszont nehéz hozzájutni pl. olyan adatokhoz mint egyes területek átlag hőmérséklete. Persze vannak olyan dolgok is amik egyértelműen látszanak egy egyszerű hőképen is... Köszönöm a választ.
2012. dec. 12. 08:14
 5/12 anonim ***** válasza:

Én egyszer érdeklődtem egy ilyen vállalkozásnál. De nem találtam őket elég felkészültnek, csak a kis hőkamerás berendezésükhöz értettek, de amikor rákérdeztem, hogy a falon keresztüli átlagos hőáramot ki tudják-e számolni nekem, akkor csak néztek rám.

Szóval a magát hirdető profi cégnek fogalma sem volt a termodinamikáról. Arról sem, hogy a hőmérséklet intenzív, a hőmennyiség meg extenzív mennyiség...

2012. dec. 12. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 lars30 válasza:
21%

Ez a hőkamerás vizsgálat semmire sem jó, parasztvakítás!


A házad passzívház? Nem? Akkor hőhidas az ablakbeépítésnél, a koszorúnál, a terasznál, a födémnél, a tetőtér beépítésnél, a kéménynél, a beépített garázsnál, stb.stb.


Javaslom:

-bontsd le, építsd újra...100%

-nyílászárócsere (RAL) + külső hőszig.(teljes!!!)...75%


Nem kell hőkamera, csak józan ész...

A mai világban az új, hőhidas házak a hazai szakmunkát minősítik...

2012. dec. 13. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Minden házban található hőhíd, még a passzívházban is. A "bontsd le - építsd újra" javaslat, nem vall józan észre. A szigetelés megtérülő lehet ha ésszel csinálják. Abban igazad van, hogy sokan a hőkamerától csodát várnak és sokan annak is adják el. Ugyanakkor pontos hibakeresést legegyszerűbben, ez biztosít. Pl. jó hasznát veheted egy frissen átvett háznál ahol a vállalkozó "megígérte", hogy beépítik a szükséges anyagokat, vagy csak vásárlás előtt, stb... Előfordul, hogy néha olyan hibák derülnek ki amik befektetés nélkül is orvosolhatóak. Nem életszerűtlen, hogy pl. egy tetőben vagy falban összerogynak a kőzetgyapot táblák, ezt műszer nélkül sosem szúrod ki és fűtöd/hűtöd az utcát észrevétlenül. Én pl. a saját magam által épített házban is találtam, egyszerű figyelmetlenségből elkövetett hibát ami a szerkezet megbontása nélkül sosem derült volna ki. Ellenben a pénz vándorolt ki a zsebemből...
2012. dec. 14. 14:36
 8/12 Napkiraly ***** válasza:
véletlen sem. Minek? Nem fogom lecseréltetni a korabeli stílushoz illő nyílászáróimat, amik legalább engednek levegőt a házba, nem kell féljek a co mérgezéstől. Amúgy meg tudom kívülről,rakjak fel hőszigetelést 1 milláért, ami majd lángra kap... Még kötelezőt is elbliccelném
2012. dec. 14. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
A co mérgezéstől akkor kell a legkevésbé tartani, ha épületen kívül vagy. A szelelő ablak nem fog segíteni ha valami elkezdi okádni a füstöt... A polisztirol nem kap lángra magától, csak addig ég amíg van gyújtóforrás, amennyiben tartalmaz önkioltó adalékot. Nem feltétlenül a polisztirol az egyetlen szigetelésre használható anyag... Azoknak akiknek mindegy mennyit költenek fűtésre/hűtésre és az sem zavarja őket, hogy mások is laknak vagy fognak lakni ezen a bolygón, azoknak valóban nem éri meg. Műemlék épületeknél szegényes az eszköztár valóban de még itt is vannak lehetőségek...
2012. dec. 15. 09:44
 10/12 Vajda Blandina ***** válasza:
70%
Én nem vagyok érdekelt a hőkamerázásban, viszont tervezek hőszigeteléseket. Régi épületeknél szoktam javasolni az ügyfeleimnek, mert olyan hiányosságra derül fény, amit nem lehet feltárás nélkül megtalálni.
2013. jan. 1. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!