Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mennyire szokták elrontani a...

Mennyire szokták elrontani a vércsoport vizsgálatot?

Figyelt kérdés
A kiskönyvemben az szerepel hogy A+ vagyok. Most voltam vérvételen és ott meg az jött ki hogy 0-ás a vércsoportom. Édesanyám és testvéreim 0-ás vércsoportúak, apám A+, eddig úgy tudtuk hogy én is A+ vagyok (genetikailag mindkét vércsoport kialakulásához megvannak a feltételek, szóval lehetek 0-ás). Én apámra ütöttem a családból (szinte csak én hasonlítok hozzá, ráadásul nagyon is hasonlítok rá szóval az A-s vércsoport reálisabb). Van valami különbség a mostani és a régi (94-es születésű vagyok) vérvizsgálati módszerek között (vagy finomítottak az eljáráson?)? Vagy a 0-ás és az A-s vércsoport esetleg könnyen összetéveszthető (papírra cseppentik a vért és a szín alapján állapítják meg)? Vagy arról van szó, hogy egy ilyen vizsgálat rutin eljárás, de éppen emiatt az orvos túl "könnyelműen" csinálja, és így elronthatja? Okozhatta valami sejtes hiányosság (adtam vért szóval jó volt a hemoglobin szintem, de nem tudom hogy van-e valami más is ami éppen akkor "nem szuperált", mondjuk az antitest, antigén határozza meg a vércsoportot)?

2012. dec. 4. 19:03
 1/3 anonim ***** válasza:

A vércsoport természetesen nem változik meg!

Kérj még egy vizsgálatot!

2012. dec. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Most egy ideig nem adhatok vért, szóval nem tudnak megvizsgálni, meg aztán most már nem is bízom a véradás előtti tesztekben. Megvizsgálni ezt -én úgy tudom- nem szokták, kivéve ha műtétre, vérátömlesztésre vár valaki. De majd meglátjuk mit mond a háziorvos.
2012. dec. 6. 06:54
 3/3 anonim ***** válasza:

Bármikor elmehetsz maszekul és kiveszik fél perc alatt

azt a pár ml vért,ami kell hozzá.

2012. dec. 6. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!