Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Miért ég ki állandóan a...

Miért ég ki állandóan a led-es izzónk?

Figyelt kérdés

2 helyen van energiatakarékos izzó, azzal nincs gond. 3 helyre led-es van betekerve.

Először olcsó fajtát vettünk (landlite azt hiszem), pikk-pakk pár hónap alatt kiégett mindhárom helyen. Aztán rendeltem neten drágább fajtából, ez már 60 smd led-es. Ez is mind kiégett. Garanciálisan küldtek nekünk másikat, az is kiégett. Mindez 3 hónap alatt.

A bejövő áram normális, nem magas és nem is alacsony.

Egyik villanyszerelő ismerősünk látatlanban azt javasolta, hogy hívjuk ki az elműt. Na de, ha kihívom és nem az ő hibájukból van, akkor mindent rámvernek, még a kiszállási költséget is.

Viszont, ha többen is ezt mondják, akkor kihívom őket, mert így aztán nem lehet spórolni...


2012. dec. 10. 16:27
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
52%

Érdekes helyzet. Másik foglalatban próbáltad a ledes izzókat? Először arra gondoltam, zárlatos a foglalat, na de 3 helyen már kicsi a valószínűsége. Mindenesetre az ELMŰ ezzel nem fog nagyon mit kezdeni, az ő hatáskörük a villanyóráig terjed, ha ott azt mérik, hogy rendben van minden, akkor valóban rádverik a kiszállási költséget.


Esetleg az a villanyszerelő ismerősöd megnézhetné rendesen az elektromos hálózatot.

2012. dec. 10. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
Nekünk is ilyen hosszú élettartalmúak voltak a ledesek.....
2012. dec. 10. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Ha mi itt bent mindenhol azonos áramerősséget mértünk, akkor az azt jelenti, hogy rendben kell lennie a villanyórának?


Ha megérkezik a csereizzó akkor becsavarom az egyik energiatakarékos helyére.


Egyébként még az a fura, hogy vettem egy gőzgépet és az is elromlott. 6szor cserélték ki nekem, de mindig elromlott pár napos használat után. Azt mondta nekem az eladó, hogy ilyennel még nem találkozott. Nekem is furcsa ez a dolog. Valami nagyon nem stimmelhet itt a hálózattal...

2012. dec. 10. 17:26
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom a feszültséget mértétek nem az áramot. Elég érdekes ez a kiégős eset. Ha esetleg még megvan az olcsóbbik kiégett izzó, szétszedhetnéd, és küldhetnél róla képet. Lehet, hogy nem is a ledekkel van baj, hanem a meghajtó áramkörrel van valami, és akkor bármennyit vehetsz, mind ki fog égni.
2012. dec. 10. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Az olcsóbb nincs már meg, csak a drágább, az smd ledes. Az nem jó? Nem kellett visszaküldenem a csere miatt.
2012. dec. 10. 17:48
 6/25 anonim ***** válasza:
72%
Egyébként az olcsó rossz lámpákból össze lehet hozni egy jót, valószínű csak egy led égett ki, a meghajtó áramkör sem lehet több, mint 4 dióda, két kondi, mg vagy három ellenállás. Az egyik led kiégett, azt kell megkeresni, és kicserélve a másik rossz lámpából újra jó lesz. Csak ugye a kérdés, hogy meddig. Én jobb szeretem a ledeket kapcsolóüzemű tápról használni. Egyrészt galvanikusan leválasztja a hálózatról, másrészt sokkal stabilabban üzemeltethető.
2012. dec. 10. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
72%
A drágább is jó, ha megvannak, ugyanúgy javítható is akár.
2012. dec. 10. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

Amúgy a drágább úgy égett ki, hogy először a ledek egyik fele, aztán meg a másik.

Holnap itthon lesz a férjem, majd megkérem, hogy szedje szét.

2012. dec. 10. 17:52
 9/25 anonim ***** válasza:
72%
Akkor valószínűleg 30-30 led van egy egy csoportba kötve, és úgy párhuzamosítva a két csoport.
2012. dec. 10. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
65%
Nálunk 6-7 ledes lámpa van, a legöregebb 3 éves, mindegyik Kínából lett rendelve, egyikkel se volt gond eddig. Én azt mondom, 100 százalék, hogy az elektromos hálózatban van a gikszer.
2012. dec. 10. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!