Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mi a legjobb fűtési módszer?...

Mi a legjobb fűtési módszer? Mit ajánlotok?

Figyelt kérdés

Egy viszonylag nagy alapterületű lakásban lakunk de fűtés tönkre van menve... Van, de sokat kell érte fizetni és nem ad olyan meleget... 10-15 fok!!!!!! Nem vicc

ha már kiadunk érte 70-80 ezer forintot egy hónapban akkor jó lenne ha meleg is lenne. Tudnátok ajánlani valami módszert? Előre is köszönöm


2012. dec. 11. 11:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Sajnos ismerős nekem is ez a hőfok. Mi házunk is nagy. Sajnos már csak ketten lakjuk. Van a lakásban központifűtés cirkó gáz,vegyestüzelésű kazán,kandalló egyik szobában konvektor. Minden variációt kipróbáltunk. Drága nagyon a fűtés bármelyikkel. Ha a lakásunk engedné cserépkályhát tennénk bele az a legtakarékosabb és legmelegebb.
2012. dec. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
140 m2-t fűtünk központi fűtéssel/padlófűtéssel. Nekünk is drága, de vettünk egy vaskandallót, ami kiegészítő fűtésre tökéletes, sőt ha nem megy nagyon 0 fok alá a hőmérséklet, akkor önmagában is elég. Persze ez nem minden lakásban működne, de nálunk az alsó szint teljesen egybe van nyitva (70m2) és félszint eltolással, boltívvel nyílnak a szobák, ahova nagyon szépen felmegy a meleg.
2012. dec. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nálunk gázkonvektor és cserépkályha megy egyszerre. Meg lehet itt fagyni... én csalódtam a cserépkályhában. Ha nem ölelgetem, akkor érzéketlenné fagyok a saját szobámban. :/
2012. dec. 11. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
CSerépkályha és cserépkályha közt is van különbség. Nekünk két szoba közé van beépítve a kályha, és kellemes 22 fok körül van az idő mindig. Attól is függ, hány füstjáratos? a miénk például négy járatos, tehát a füst szépen körbejárja a kályhát, és átmelegíti az egészet. Mikor bemelegszik, én nem nagyon ölelgetném :) És a másnapi begyújtásig folyamatosan engedi ki a meleget, nagyon komfortos. Ráadásul igen takarékos is. A fürdőben pedig fa-elektromos bojler van. a fűtést és a meleg vizet is elintézi. A konyha-előszoba-nappali kombót pedig egy öntöttvas kandallóval fűtjük. Persze van vele munka, de olcsóbb mint a gáz. A szobákban ráadásul csak a szép cserépkályha van. ahol nincs kályha, ott éjjel, és amíg másnap nem érünk haza hűvösebb van, 17-18 fok, de ez nem is baj. Mikor hazaérek, begyújtok a kandallóba, a kályhába. 5 felé a bojler alá. Lehet hogy nem a legkényelmesebb, de én teljesen meg tudtam szokni. A kályhába mikor kint ilyen hideg van, akkor kb 2 vödör fa kell, a a kandallóba egy is elég, a bojlerbe meg annyi sem kell. Nyáron éjszakai árammal fűt, illetve télen is néha bekapcsol, hogy tartsa a hőfokot. Egy biztos, a parapetes konvektortól minden jobb!
2012. dec. 11. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A fűtés minősége erősen függ a lakás szigetelésétől és hőszigetelésétől. Rosszul szigetelt és hőszigetelt lakás azonos hőmérsékletre fűtéséhez akár 2x-5x annyi tüzelőanyagra is szükség lehet (lakásmérettől, beltérkialakítástól, kívánt belhőtől és sok egyéb mástól függően) mintha az le lenne szigetelve.
2012. dec. 11. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
ha ilyen nagy a gondotok, akkor át kellene gondolni a ház belső átalakítását, hogy ne keljen feleslegesen mindent fűteni, csak azt a néhány helyiséget amit ténylegesen laktok, és ahhoz egy megfelelő fűtést. 1-2 tél alatt biztosan megtérülne az ára.
2012. dec. 11. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
mennyibe kerülhet egy kandallo kialakítása? a nappalin ugyanis keresztülfut a kémény az egyik sarokban, gondolom ki lehetne bontani és beépíteni egy kandallót.
2012. dec. 11. 22:58
 8/12 anonim ***** válasza:
Azért jó lett volna tudni milyen a fűtésetek és mit jelent pontosan hogy tönkre van menve hátha az alapján is tudnánk segíteni.
2012. dec. 12. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Mi 4 éve tettünk a nappaliba kandallót, akkor kb 150 ezerbe kerűlt, de nem beépített. Rengeteg fát fűtünk el benne.Ha máshol nincs fűtés az ajtónál süvít a hideg be. Most akarjuk kitapasztalni, hogy ha ennyi fával fűtünk a kazánba milyen idő lesz a házban. Sajnos eltoltszintű a ház és a lépcsőfeljáróban nagyon sok meleg kell,amit nem tudunk kiiktatni. 5 szobából 3-at már lezártunk. 2 éve szigeteltük a házat,csak a nyílászárók maradtak.
2012. dec. 12. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

padlófűtés van ami kazánnal illetve gázzal megy. 2 szintes a ház, mi a második szinten lakunk, a kazán az alsó szinten van. Lehetne fával fűteni és akkor egy pár fokkal jobb lenne, de sajnos nem férhetünk hozzá a kazánhoz, ugyanis szüleim elváltak és az alsó szint apámé, és nem mehetünk be oda mikor ő nincs otthon....... ez sem vicc, elég gusztustalan helyzet

A padlófűtéssel meg nem tudom hogy mi lehet a probléma, de ha be van kapcsolva akkor az egyik szobába egyáltalán semmit nem melegít, olyan mintha az ottani cső el lenne záródva. Le van légtelenítve a rendszer, tehát nem a levegőt fűtjük a víz helyett, volt már kinn szakértő és ő sem tudja megmondani hogy mi lehet a baj, azért ha van ötletetek, azt megköszönném.

2012. dec. 12. 11:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!