Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mennyibe kerül egy kb.50nm-es...

Mennyibe kerül egy kb.50nm-es panel lakás rezsije?

Figyelt kérdés
Mennyibe jön ki havi szinten a gáz, ha csak a konyhában fűtűnk konvektorral 2-esen, az egyik szobában 2-4 között, a kis szobában csak őrláng megy, és még megy a átfolyós melegítő meg fürdés előtt 1 órát a fürdőszobai fűtőtest 1-esen. A ház régebbi tipusú nyílászárókkal van. A lakás 1. emeleten van.
2012. dec. 11. 16:34
 1/8 anonim válasza:
kb. 100e forint
2012. dec. 11. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Panelben is van konvektoros?

Attól is függ, mennyire vesznek körbe a szomszédok, mert ők is melegítenek. Ha nincs szomszéd, akkor többet kell fűteni, mintha körbefűtenek.

Én 40 körül tippelem, téglában ilyesmi paraméterekkel laktunk, és ott csak egy szomszéd volt, a felettünk lakó, a többi fal utcára nézett. 20C volt nagyjából.

2012. dec. 11. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

"kb. 100e forint"


Ha te ennyit fizetsz egy 50 nm-es panel rezsijére, akkor nagy balek lehetsz. Én az 55 m2-es lakásomban 12.000 a gáz, 9.0000 a villany, víz+közösköltség 8.000.

2012. dec. 11. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
0%

ma 17:20


Tévedsz. A szomszédok pont ennyit fizetnek azért, hogy felfűtsék a lakásom. Itt még nem volt idén télen bekapcsolva a fűtés, de így is olyan meleg van, hogy meg lehet sülni.

2012. dec. 11. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
17:20-as! És hány fok van nálatok a lakásban?
2012. dec. 11. 18:53
 6/8 anonim ***** válasza:
#4 Jól csinálod, a felújított panelekben a szabályozható fűtéssel rengeteget lehet spórolni, ha jó helyen van a lakás és körbefűtik a többiek.
2012. dec. 12. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Ez nem is felújított ráadásul, hanem kevesebb mint 5 éve épült. Lehetne lelkiismeret furdalásom, mert a többiek fűtik fel, de kapcsolnám fel én is a fűtést, amikor így is olyan meleg van, hogy pólóban is melegem van? Pedig nekik is pont olyan a lakás szigetelése, mint itt, szóval nem tudom, ők milyen iszonyatos meleget szeretnek... Gondolom úgy van megcsinálva hogy az emeleti padlók hőszegetelése direkt gyenge. Így minél fentebb lakik valaki, annál több hőt kap alulról.
2012. dec. 12. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Waff ***** válasza:

Kb 40 ezer ft-ba jön ki.

Ja és 5 éve nem épülhetett,az utolsó panelok a 90'es évek elején-közepén épültek.

2013. ápr. 26. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!