Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hidrogén kazán/fűtés: Ha van...

Cézár666 kérdése:

Hidrogén kazán/fűtés: Ha van egy percenkénti 30 litert előállító hho készülékem, miként tudnám a fali gázkazánomhoz csatlakoztatni? Tehát óránként 1.8 köbmétert tud előállítani.

Figyelt kérdés
Vaterán láttam meg és viszonylag olcsó is: [link]

2012. dec. 16. 20:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
61%

Felhívnám a figyelmed erre a momentumra:

"3-5 kilowatt áramfelvétel/óra (szabályozható)"


Számoljunk:

3 kW villamos energia kb. 150 Ft, ehez jön még a kb. 1 m3 víz amit felbont 3-400 Ft. Ezzzel nyersz mondjuk 2 m3 hidrogént, aminek a fűtőértéke durván 10 MJ/m3.


Tehát 10 MJ-t kapsz kb. 225 Ft-ért, vagyis 22,50 Ft/MJ

A földgáz 34 MJ/m3 és valami 110 Ft/m3, ami 3,2 Ft/MJ.


Akkor melyik is az olcsóbb?


Megveszed a cuccot egy halom pénzért, átalakítod (feketén) a kazánodat. Ennyiből én 1,5 évig fűtök gázzal...

2012. dec. 16. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
81%
még beleszámolhatod az elfogyasztott víz(+csatornadíj)-t is és a vízbontásban előállított hidrogén gazdaságtalan, ezért nem csinálják.
2012. dec. 17. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Már bocs, de mióta kell 1 köbméter víz 1 köbméter hidrogén előállításához???



Ismert tény, hogy egy gramm atom egyenlő az anyag atomtömegével, egy gramm molekula pedig az anyag molekulatömegével. Például az egy gramm vízmolekulában lévő hidrogénmolekula molekulatömege egyenlő 2 grammal, az oxigénatom atomtömege pedig 16 grammal. Tehát a vízmolekula molekulatömege 18 gramm. Mivel a vízmolekulában lévő hidrogén tömege 2 * 100 / 18 = 11,11%, az oxigén tömege pedig 16 * 100 / 18 = 88,89%, így ez a hidrogén - oxigén arány van jelen 1 liter vízben is. Ez azt jelenti, hogy 1000 gramm vízben 111,11 gramm hidrogén és 888,89 gramm oxigén van.


1 liter hidrogén súlya 0,09 gramm, 1 liter oxigéné pedig 1,47 gramm. Ez azt jelenti, hogy egy liter vízből 111,11 / 0,09 = 1234,44 liter hidrogént és 888,89 / 1,47 = 604,69 liter oxigént kaphatunk. Ebből következik, hogy 1 gramm víz 1,23 liter hidrogént tartalmaz.


Jelenleg 1000 liter hidrogén előállításához 4 kWh, 1 literhez pedig 4 Wh energia szükséges. Mivel egy gramm vízből 1,234 liter hidrogént kapunk, így a hidrogén egy gramm vízből történő előállításához 1,234 * 4 = 4,94 Wh energia szükséges.

2012. dec. 17. 10:34
 4/14 anonim ***** válasza:
73%

OKé, csak hasra ütöttem.


"Jelenleg 1000 liter hidrogén előállításához 4 kWh energia szükséges"


A te adataiddal számolva:

1000 liter előállítása durván 200 Ft, és ez kb. 10 MJ. Akárhogy számolom, még mindig kicsit több, mint hatszorosa a földgáznak!

Mivel még mindig ott vagyok leragadva, hogy 3x annyi kell belőle mint földgázból, és nálam pl. -15 fokban kb óránként 1m3 gáz fogy, ebből meg a 3x-osa kell így talán még kevés is a teljesítménye egy ház kifűtéséhez nagy hidegben.

Vagy én nem értek valamit...


2. Kérdés: Hogyan állítod elő a megfelelő állandó nyomást a gázkészülékhez?


De gondolom ez már eldöntött dolog nálad, ezért csak azt kérem, hogy számolj be róla, hogyan sikerült!

Ha nem sikerül, akkor majd megnézzük a híradóban!

:)


Apropó, aki árusítja, miként csatlakoztatta a fogyasztóhoz?

2012. dec. 17. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Az árus tette fel ide a kérdést amúgy.


Látom, hogy mindenfelé hirdeti.


Csak kissé sok az az 5 kwó.

Ennyi villannyal simán felfűtöm a lakást és nem kell hozzá egyéb bizonytalan működésű kütyü, ami ránézésre is inkább valami kisérleti fázisban lévő "sufnituning" látszatát kelti.

2012. dec. 28. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 szinglikiraly válasza:

Látom kicsit lemaradtam a válasszal de sebaj. A legnagyobb gond ezzel az oldallal, hogy az emberek nem beszélnek magyarul! Tehát szerintem senki nem kíváncsi a most hallotam elsőnek a dologról nem értek semmihez és ha hozzányúlnak akkor az már "sufnituning" de szent meggyőződésként elmondom a VÉLEMÉNYEM-re. A hónapok óta olvasok a témával kapcsolatban nem írok hosszas számításokat "hasraütés"-ből vett számadatok alapján (csak tudnám hogy ilyenkor mit is számolnak ki) hanem TAPASZTALATOK érdekelnek.

És a hosszas mondanivalóm végére csak két gondolatot írni

-mindíg az újjítások viszik előre a világot.

-aki tudja csinálja aki nem tudja tanítja.

2013. okt. 20. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
Elnézést lehet hogy rosszul tudom de a HHO keveréknek tudtommal sokkal magasabb a fűtőértéke mint a földgáznak. Ha a földgáz jobb lenne akkor az űrhajókat is azzal hajtanák :D A hidrogénbomba erősebb mint az uránbomba vagy a földgázbomba. A 2500-3000 °C-os égési hőmérséklet mellett valószínű hogy nem ugyanaz a fűtőértéke mint a földgáznak :P
2015. szept. 8. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 VicKing válasza:
Na most akkor tisztázzuk. A Hidrogén gázos fűtés olcsobb és nem kell kw számolás se, ha kicsit figyeltél kémia órán tudod azt is, hogy egy autó aksija is elég a szétbontáshoz, tehát gazdaságos. +a norvégok is előszeretettel használják ezt a módszert mivel náluk néhány helyen megoldhatatlan a földgáz elvezetése. A hidrógén fűtő értéke 119,9MJ/kg a própáné meg 45MJ/kg míg a butáné is csak 45,75MJ/Kg tehát messze elmarad a földgáz a hidrogéntől.
2015. nov. 24. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Tisztánlátó válasza:

Hatalmas energia rejlik a hidrogénben, amit egyszerű elektrolízissel lehet előállítani vízből.


Kicsit jobban kéne ismerni a kémiát és a fizikát. Komoly kísérletek vannak folyamatban külföldön már, kiemelkedően jó eredményekkel.


Akik gondolkodás, tapasztalat nélkül ösztönösen ellentmondanak a tudomány ezirányú fejlődésének, valószínű

vagy tudatosan, vagy becsapva, de a nemzetközi olajmaffia érdekeit támogatják.


Az olaj egyszer elfogy, és úgyis az egyéb energiahordozók

fogják átvenni a helyét. Ezért már elkéstek azok, akik tűzzel-vassal próbálják megakadályozni a jobbnál jobb ötleteket, találmányokat. Az internet hasznos eszközzé vált az új, környezetbarát megoldások lelkes támogatóinak, míg a gonosz, akadályozó, fejlődés-ellenes, semmirekellő maffiák uralma immár a végéhez érkezett.


Sok bölcs tudós, feltaláló tette már INGYEN közkinccsé találmányát, ötletét, melyet így sokan megismerhettek, használhattak, továbbfejleszthettek, és e bölcs lépés következtében az öncélú, profitorientált maffiákat ajtón kívül helyezték, ahol a helyük is van.


A valódi tudományt mindig is JÓ emberek KÖZÖS munkája mozdította elő.

2017. febr. 9. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
A villannyal való fűtés ott kezdődik hogy beruházol napelembe és a padlószőnyeg alá teszel fűtófilmet
2018. dec. 10. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!