Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Penész az egész házban mit...

Penész az egész házban mit tegyek?

Figyelt kérdés
Egy hónapja vettem egy családi házat már akkor éreztem bent furcsa szagot de mióta beköltöztem penész jelenik meg mindenhol. Minden teljesen nedves az ablak a falak, a kintről beérkező gázvezetékről csepeg a víz, körülötte majdnem a 1 m-es vízfolt a falon. Tudom, hogy hideg a cső és amikor beérkezik a meleg szobába kicsapódik a nedvesség de ekkora párásodással még nem találkoztam. A házba amikor belépek bűzlik minden a penész szagtól légyszi segítsetek!!!

2012. dec. 23. 09:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
89%

hú,bökdmeg,jól beválasztottál ezzel a kiba... házzal,

piszok sok küszködés és pénz ,mire megszabadulsz a penésztől,

mi ezt végigcsináltuk,tudom mit írkálok most,

2012. dec. 23. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
94%

kihívsz egy szakértőt, megnézi, honnan ázol és hogy lehet vízszigetelést és a szellőztetést és a szigetelést megoldani...remélem, van még 2-3 milliód...


amúgy ügyvéd és próbáld leverni rejtett hibára hivatkozva az előző tulajon

2012. dec. 23. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
91%

A jó sok szellőztetés elengedhetetlen...penészre a legolcsóbb ha hipót fújsz.A beérkező vezeték körül meg kell nézni,hogy rendesen körbe van szigetelve vagy sem,nálunk semmi baj nincs ott.

Meg kell nézetni a házat ha alulról vizesedik akkor annak utólagos szigetelése lemezzel olyan átlag 13000/m áron van ezután érdemes várni,hogy tudjon száradni a fal majd érdemes szigetelni is. Jelenleg amit még tehetsz,hogy semmit nem tolsz túl közel a falhoz.Érdemes jól körülnézni mindenhol mert sokszor csak olcsó látszatmunkát csinálnak a házon....nálunk az egyik nagy szobába volt mindig fura szag és itt ott jött a gomba majd gondoltam akkor rendesen levakarom alulról és elkezdtem a laminált szegélyét felbontani a sarokba majd valami furát láttam így egy laminált darabot is felszedtem.....és igen, jó pár évvel ezelőtt parkettára rakták a laminált padlót ami nem gyengén gombás,penészes és szétrohadt volt,felszedtük a padlót a fóliát és elkezdtük felvakarni a parketta maradványokat,hát nehéz lenne leírni azt a szagot ami így utat kapott :SSS

2012. dec. 23. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Zsolt75 ***** válasza:
90%

Szép szép de a probléma okát kell megszüntetni elsőre. Mindenképp szakembert hívj, mert szigetelési gondjaid vannak a házban.


Egyébként meg rendkívül egészségtelen és ha nem akarsz mindenféle betegséget kapni mielőbb lépj ez ügyben.

2012. dec. 23. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 tinuska97 válasza:
Hívj fel egy szakembert,egyedül semmiképpen ne állj neki,mert ki tudja,hogy mi van a háttérben...
2012. dec. 27. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Zsolt75 ***** válasza:
A 2-es válaszoló tanácsát is érdemes lenne megfogadnod. Próbáld ezt a rejtett hiba dolgot ráverni az eladóra, mert egy ilyen házzal mindig gondod lesz ha nem csináltatod meg rendesen, ha egyáltalán meg lehet csinálni.
2012. dec. 28. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 gomzoli ***** válasza:

1. lépés: Ügyvéd, kezedben az adásvételi szerződéssel.

2. lépés: az ügyvéd keresni fog egy törvény előtt is elismert szakértőt, aki megvizsgálja a problémát és megállapítja annak okait, és azt, hogy ez újkeletű-e, vagy fennállt-e korábban is.

3. lépés: kezetekben a hivatalos állásfoglalással (és remélhetőleg pár fotóval, amiket beköltözéskor, vagy közvetlen előtte a házról készítettél! Ugye van???) beperlitek az eladót rosszhiszemű szerződéskötésért, a szándékosan elhallgatott és eltusolt rejtett hibák miatt, amik pillanatnyilag lakhatatlan állapotba hozták a házat (mivel ez a nagymértékű penészesedés súlyos egészségügyi kockázatot jelent!).

Nincs az az isten, hogy ne nyernéd meg a pert.

2013. febr. 5. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Hát ha egy hónapja vetted én is keresnék egy jó ügyvédet és bíróságra vinném az ügyet.
2013. febr. 5. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
85%

Ha nem akarsz menni az ügyvédhez, akkor van pár megoldás... (de ezek pénzbe fájnak)

1,Ha műanyag ablakok vannak csináltass szellőztető nyílást rájuk, mert a pára megragad és lecsapódik.

2, A penészt mindenhonnan tüntesd el penészölővel. Így megakadályozhatod, hogy a spórák a levegőben keringjenek és újabb területeket "fertőzzenek" meg.

3, Vizsgáld meg nincsenek-e hőhidak, mert jellemzően ahol penészedik ott víz van, és ez a lecsapódás a felület hőkülönbsége miatt is lehetséges (pl. 10 fokkal hidegebb, majdhogynem sugárzik a hideg onnan)

4, Szellőztess gyakran, hogy a pára kimenjen a házból és használj párátlanítógépet (40 ezer).

5, Ha a földhöz közel penészedik a fal és vizes a lehető legrosszabb, mert az ház építésénél elkövetett szigetelési hiányosságok miatt mindig felszívja a faj a vizet. Így biztosítva nagyon jó táptalajt a penésznek. (ez a legrosszabb eshetőség)

Nem lehetetlen eltüntetni, csak pénz és fáradság, de Németországban rozoga pajtákból csinálnak szép házat szóval a technológia adott. (ez a legrosszabb eshetőség).


Kérdéseim:

Gáz konvektoros a fűtés és van páraelszívó a konyhában? Továbbá ha van műanyag ablak nem párásodik az alsó sarka??

2013. febr. 5. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Igen gázkonvektoros a ház páraelszívónk nincs(a konyha ablakot kicsit megnyitjuk és kiáramlik a pára) de a régi házunkban sem volt mégse volt penész. Az ablakok nem műanyagok, hagyományos régi faablakok de annyira párás, sőt vizes, hogy át sem lehet rajta látni.
2013. febr. 5. 22:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!