Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Milyen önvédelmi eszközt...

Milyen önvédelmi eszközt javasolnátok? A környékünkön 3 betörés is volt a közelmúltban. Ráadásul az utolsónál a háziasszony is otthon volt (fényes nappal történt)

Figyelt kérdés

A kutya sem véd, neki is van, de valamit csináltak vele, mert nem ugatott és azóta sem ugat, ki sem jön a kapuhoz, csak bújik el.

A riasztó nem igazán megoldás, a legközelebbi település ahova bejelez 15 km-re van, mire kijönnek, a betörő rég elmegy.

Szeretnénk valamit itthonra amivel esetleg védekezhetnénk, ha bejön valaki, mert sokszor csak a lányom (18 éves), vagy én vagyunk itthon.



2012. dec. 25. 22:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
15%

Egy Kevin McCallister-t javaslok :D

Esetleg egy minigunt. Ha azzal kínálod meg a betőröt, garantáltan nem fog többet betörni hozzád...de máshoz se :D whehehehehee

2012. dec. 25. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Nem kinyírni akarom, hanem elijeszteni.
2012. dec. 25. 22:48
 3/15 anonim válasza:
60%
én ha ilyen súlyos a helyzet akkor egy gázpisztolyt javasolnék esetleg légpuska, nyilván nem kell vele fejbe lőni az illetőt de azért szerintem rendesen megijedne tőle
2012. dec. 25. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
75%

Hát nem tudom, mivel lehetne védekezni. Mozgásérzékelő lámpa okos ötlet lehet mert azzal jól belehet ijeszteni plusz ha világit és észreveszitek akkor kinézel látod hogy idegen egyből tudnád hívni a zsarukat.

egy spéci zárrendszer az ajtóra, több záras. Akkor értékeket nem a bejárat közelében hagyni, készpénzt ékszereket zárható helyretenni bankkártyát, egyéb papírokat jól elzárni egy nagyon eldugott helyen. Lehetőleg szobánként zárni az ajtókat. meg ha éjjel otthon vagytok ajtóra lehet kapni párszáz forintért ilyen belépés csipogót amikor nyílik az ajtó azonnal sípolni kezd így felébredtek rá és már tudtok intézkedni. Valami önvédelmi eszköz legyen kéznél, meg te mint felnőtt egy gázriasztó pisztolyt beszerezhetnél mert éjjel meglőheted a betörőt a jelenlegi törvények szerint mindenféle következmények nélkül.

2012. dec. 25. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
70%

gázpisztolyt javaslom. Már 20 ezerért lehet kapni bemész a rendőrségre és ingyen adnak hozzá engedélyt ami abból áll ,hogy kitöltesz egy papírt.

Úgy kell betárazni ,hogy durranó lövedék majd komolyabb cucc, paprikától kezdve minden. Nagyon hatásos ,de semmiképp nem halálos. Egy fél órára harcképtelenné tesz bármekkora embert. Annyi idő alatt lehet találni tepsit,lapátot bármit amivel harcképtelenebbé teszed az embert.

Jah és nem drága a töltény javasolt picit gyakorolni a gyors elővételt,tüzelést.



Kb ennyire hatékony:)

http://www.youtube.com/watch?v=9rVytuGvrHE

2012. dec. 25. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Mozgásérzékelős lámpánk van. De most ahova utoljára bementek, az fényes nappal volt, akkor a lámpa sem ér semmit.

Ha valami gáz-sprayt vennénk, azt hordhatnánk magunkkal is a táskánkban? Mert gondolom, a gázpisztolyt nem. Meg abból lehetne mindnyájunknál.

2012. dec. 26. 00:05
 7/15 anonim ***** válasza:
27%
Én lehet, hogy tudok olyan gázspray-t, ami hatékony és hordható magadnál is. Írj privátot, ha gondolod.
2012. dec. 26. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
83%

1. Mozgásérzékelőt kell felszerelni, amin beállítod, hogy ne csak éjszaka jelezzen, hanem nappal is!

2. Valamilyen csengőt (szirénát) kell rákötni, hogy jelezze hanggal, ha bárki bejött.

3. Már ettől a hangtól esélyes, hogy elszalad a meglepett betörő.

4. Viszont, mindenképpen van időd elővenni a gázpisztolyt.

5. Ekkor kettőt lőj a levegőbe, hogy messziről hallják a szomszédok,

és ezáltal összefüggést lássanak az utcán szaladó személlyel.

6. Rögtön hívni a rendőrséget, mert nem lehet messze.


Az egész berendezés ára 5ezer Ft-ból meg van.

2012. dec. 26. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

ma 00:23: Megírnád a márkáját és a típusát?


ma 01:27:

1: Van (mint már fentebb írtam)

2: Valamint az állatokra is elkezd csengetni (a lámpa is bekapcsol rájuk)

3: Hát nem hinném. A házaló c-k sem jönnek ilyesmitől zavarba, rögtön kimagyarázzák a helyzetet (csak vízért jöttem be, mert láttam a kutat, csak ezt az akármit szeretném eladni, stb)

4: Ezért szeretnék olyat, amit magamnál tarthatok

5: A szomszédok: 80 éves házaspár, 62 éves egyedülálló nő, 54 éves elvált nő (az se érdekli, ha teherautóra pakolják valakinek a cuccát és elviszik), 55-60 közötti masszív alkoholista, évek óta lakatlan ház, 75-80 közötti beteg házaspár. Ha meg is hallják, mire kinéznek, már nincs semmi látnivaló. A betörő meg nem hülye, hogy szaladgáljon az utcán, hogy felhívja magára a figyelmet.

6: Mire a rendőrség kiér (kmbs nincs, rendőrőrs 20 km-re), már rég eltűnt a betörő.


"Az egész berendezés ára 5ezer Ft-ból meg van."

A gázpisztolyok 15ezernél-nél kezdődnek (kerestem a neten)

2012. dec. 26. 12:12
 10/15 A kérdező kommentje:
A gázpisztolyokról azt írják, hogy beltéri használatkor a használójára is veszélyes, ott inkább sprayt javasolnak.
2012. dec. 26. 12:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!