Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szerintetek a fabrikett vagy...

Szerintetek a fabrikett vagy a szalmabrikett a jobb? Melyiknek nagyobb a fűtőértéke? Tesco katalógusban láttam 499Ft/kg-megéri?

Figyelt kérdés
2012. dec. 26. 16:58
 1/6 anonim ***** válasza:
57%
Annyiért semmiképp, de még 499/10kg-ért (amit írni akartál) sem, mert az 5000ft/q. Tüzépen 1700ft-tól szokott lenni tűzifa.
2012. dec. 26. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

szalmabrikett/fabrikett:16-18MJ/kg,(sima fánál jóval több ami 10-12MJ/kg).

drága, csak üsd be a keresőbe:~49Ft/kg az áruk

2012. dec. 26. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!Fával gondoltam kombinálni,hátha tovább izzik a brikett,mint a fa-gázzal nem győzöm a fűtést,mármint anyagilag....
2012. dec. 26. 20:16
 4/6 anonim ***** válasza:
azthiszem nem izzik tovább, de jobb a kalóriája mint a sima fának, és kevesebb a hamuja.
2012. dec. 27. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az előzőeknek aki nem értenek hozzá vagy nem ismerik: 5000Ft/q a fabrikett é megéri a fával szemben ugyanis több a fűtőértéke mint a fának-ergo kevesebből is ugyanúgy fűtesz!Fával kombinálva tökéletes spórolós tüzelési mód és olyan meleg lesz hogy ihaj.

Tehát a kedves kérdezőnek ajánlom hogy nyugodtan vegyen fabrikettet nagyon megéri csak ha még eddig nem használta óvatosan kezdje mert nem úgy kell rakni mint a fát-egy átlagos kandallóba egyszerre 1-2 db rakható parázsra mert akkora hőt ad le és olyan sokáig ég(izzik) hogy a hőterheléstől károsodhat a kandalló vagy tüzet okozhat.

Az a lényeg hogy ne égjen hanem izzon! Tedd be a parázsra és zárd el.Nekem a hidegebb napokon 10-12 kg/nap a fogyás egy kandallóban.

Ezek élő tapasztalatok én már második telet fűtöm fabrikettel és nagyon szuper tüzelő(hihetetlen hőértéke van, nincs kosz,alig van hamu stb.)

2012. dec. 27. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Kedves #5-ös!


Az hogy a fűtőérték nagyobb még semmit sem jelent, kell még az ára és a kazánnak a hatékonysága is. Ezek segítségével már össze tudod hasonlítani a különböző tüzelőanyagokat.

A földgáz fűtőértéke például 34 MJ/m3, ami lepiplja az itt lévő fa és egyéb fűtőértékeket. A legtöbb gázkazán régebbi 50% körüli hatékonysággal működik, amivel a fűtőérték egyből 17MJ/m3 lesz. Van viszont 90% gázkazán is, szóval érdekel a fűtés kérdése.

2012. dec. 27. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!