Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Az éves tűzifa mennyiségnek...

Az éves tűzifa mennyiségnek kb. mikor kell a felénél tartani?

Figyelt kérdés
Most fűtök először fával, idáig kb a 30%-a fogyott el. Ha jan. közepéig nem fogy el a fele, akkor kihúzom már az évet?

2012. dec. 28. 19:03
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez attól függ mekkora területet fűtesz vele meg hogy egész nap megy a fűtés vagy csak délután gyújtasz be vagy időközönként mert nem mindegy. Én egész nap fűtök nem nagy a ház de azért kell nyomatni mert a szigetelést még nem csináltuk meg és nekem az éves tüzelőm 40% a már biztos hogy elment. Több is elment volna de november közepén vágtam ki haverommal a nagy cseresznyefámat mert sajnos ki kellett és azzal simán elfűtöttem egy hétig úgy hogy haveromnak is adtam belőle egy utánfutónyi adagot.

Meg ez attól is függ meddig lesz hideg mert én tavaly volt hogy még április közepén is begyújtottam igaz hogy akkor már csak estére de be kellett. és akkor is elment fél talicska fám hogy a házat felfűtsem mert akkor félnapig nem volt rá gond.

2012. dec. 28. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ezt nem lehet megmondani. Valamelyik évben még júniusban is be kellett fűteni, de van, amikor már áprilisban sem kell. Nem mindegy az sem, hogy kint 0 vagy -15 fok van.
2012. dec. 28. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Tavaly télen december-január-február hónapokban fűtöttem fával, előtte meg utána, amikor nem sokat kellett fűteni, gazdaságosabb volt gázzal, amivel nem muszáj nagyon fűteni.

Decemberben alig volt mínusz, a január olyasmi volt, mint most a december, a február volt a rohadt hideg.

Ebben az időben az összes fa felét február első három hetében használtuk el. Vagyis attól függ nálad, hogy milyen idő lesz ezután. Az esélyed megvan, de ki tudja.

2012. dec. 29. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!