Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogy tudnánk melegen tartani...

Hogy tudnánk melegen tartani éjjelre és reggelre is a házat anélkül hogy hogy csak napi 2 órákat aludjak és a gatyánkat se fizessük rá?

Figyelt kérdés

Vegyes tüzelésű kazánunk van.Alapból nem tudjuk csak max 30 fokig felfűteni, ami azt jelenti hogy a házban 20 fok van.

Éjjel 2-ig rakom a tüzet, és reggel 6-ra annyira lehűl hogy a víz 5 fokos, a ház 12 fokos.Mire megint felfűtöm dél van minimum.

Hogy kell kazánnal úgy fűteni hogy jó is legyen???

Néztem a német brikettet, nem tudom tényleg jó-e egyáltalán, meg hogy abból mennyi kell, mert elég húzós az ára egy köteg 2000Ft és az csak 40kg


2012. dec. 8. 14:16
 1/9 anonim ***** válasza:

Nagyon nem jó a fűtésetek...az alap,hogy a 30 fok nagyon kevés mert legalább 60-65 fok kellene különben elég rövid élettartalmú lesz a kazán.

Nekünk 1m3-es puffer van a rendszeren így nem kelünk éjszaka pakolni és meg se fagyunk

2012. dec. 8. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Hát ez vicces, hogy fűtés miatt csak két órákat alszol naponta. Bírod még?
2012. dec. 8. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Alszok én többet bár nem sokkal. :(

Csak így reggel hideg van nagyon és még most nincsenek is kint minuszok annyira.De ha nem éjjel is pakolnám hogy ne hüljön ki, ahoz 2 óránként minimum kelnem kéne. :(

2012. dec. 8. 18:47
 4/9 A kérdező kommentje:

De hogy tudnám felfűteni jobban?

Mi a titka?Minnél apróbb vagy épp minél nagyobra vágott fa?Kazán teljesen lezárva vagy kicsit nyitva esetleg teljesen?

Vagy mi?Ezzel szenvedünk már egy hete

2012. dec. 8. 18:56
 5/9 anonim ***** válasza:

inkább a rendszeretek lesz rossz. kérdés, hogy milyen-etázsos, vagy szivattyús, mekkora a kazán teljesítménye és mire van elkészítve; mennyi a lakás hővesztesége?

a szénnél a fűtőértéket nézzed az a lényeg, az ad támpontot; de ha túl erős, akkor szétégetheted a kazánodat is vele.

de ha ennyire leég a tűz, akkor túl erős a huzat, kiviszi a meleget?

2012. dec. 8. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Szivattyú van kettő, mert hogy 2 ház van fűtve egy kazánnal.Egy 40nm-es és egy 100nm-es. Ez 5 radiátort, 2 csőradiátort (az a fürdőszobai) meg padló fűtést jelent, ami durván 30nm-en van letekerve.

Az egyik szivattyú közvetlenül a kazánnál van, a másik bent a nagyobbik házba.

Én arra gondolok hogy azért nem megy följebb a hőfok mert sok a két szivattyú és gyors a keringés, de apám nem hajlandó kiiktatni a benti szivattyút, mert szerinte meg egy nem bírná.


A kazánt nem tudom pontosan, talán 25kW-os

2012. dec. 8. 21:03
 7/9 anonim ***** válasza:
16 éves koromig fűtöttünk vegyes tüzelésű kazánnal, akkor kokszot használtunk bele, esténként olyan 26-27 fok volt (régi szép idők), apukám reggel fél7 körül tett a tűzre, így mi 7-kor már újra kellemes időben ébredtünk. Ismerek most is pár embert, akik vegyes tüzelésű kazánt használnak, és fával fűtenek, de éjszakára mindegyiküknél átvált a fűtés gázkazánra, így folyamatosan meleg marad a ház. Szerintem neked is ez kellene.
2012. dec. 8. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Igaz jó lett volna tudni mivel fűtesz de nem írtad.Mi 150m2 en élünk kemény vagy puha fával fűtünk tök mindegy mindíg meleg van.Pedig a ház korszerűtlen salakblokk építmény egyedül az ablakok lettek újra cserélve.Én azt nem értem miért nem lehet a kazánt felfűteni 30 foknál melegebbre. Ezt mindenképp egy központi szerelővel kéne megnézetni.Ha már ott nem meleg a víz akkor se radiátornak se szivattyúnak nincs köze a benti hőfokhoz.Egyébként ég a tűz rendesen? Nálunk volt ilyen gond de azt mi okoztuk kicsi volt a kémény átmérője a füst nem tudott elég gyorsan távozni ezért lefolytotta a kazánt.Lehet csak a kéményt a kazán belsejét és a kazán és kémény közti csövet kéne kipucolni.
2012. dec. 9. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

itt az egész rendszert át kellene nézni, mert a padlófűtésnek kisebb hőfok kell, míg a radiátorokhoz jóval magasabb, így keverőszelep, vagy inkább puffer kellene, valamint a padlófűtés alatt elég jó e a szigetelés-különben sosem fűtöd fel.

így innen nem lehet megoldani a hibát, talán egy rajz kellene a rendszerről, talán könnyebb volna.

2012. dec. 9. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!