Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Albérletben vagyok. Hogy...

Albérletben vagyok. Hogy lehet ez az ideiglenes lakcímem?

Figyelt kérdés
Egy sima szerződés van megírva, de tudtommal nem adóznak a tulajok, vagyis nem vagyunk bejelentve. Hogy lehetne megoldani hogy ez legyen az ideiglenes lakcímem hogy ne legyen senkinek baja belőle?
2012. dec. 29. 09:35
 1/10 anonim ***** válasza:
19%
elmész az okmányirodába, kérsz egy lakcímbejelentő nyomtatványt,kitöltöd és aláíratod a tulajdonossal. utána visszaviszed az okmányirodába és kapsz új lakcímkártyát.
2012. dec. 29. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 kovpet ***** válasza:
50%

"tudtommal nem adóznak a tulajok"


Ezt honnan veszed? Ez olyan információ, amiről nem lehet tudomásod.


Az adózás meg a bejelentkezés független egymástól egyébként, a szar jogi környezet miatt nem szokás bejelenteni az albérlőket.

2012. dec. 29. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

"

A lakcímbejelentőt a "tulajdonos VAGY a lakás használatára egyébként jogosult" (másképpen: szállásadó) írhatja alá: [link]


Aki tehát bérlés jogcímén a lakás használatára jogosult, ezzel szállásadóvá válik, és önmaga bérlőként aláírhatja a lakcímjelentőt. Hiszen a tulajdonos a bérbeadással már egyszer hozzájárult a lakás használatához.


"A lakcímbejelentési eljárásban szállásadónak kell tekinteni:

(...)

* az általa bérelt lakásra nézve a bérlőt (bérlőtársat, társbérlőt),"


[link]


A tapasztalat szerint sok okmányiroda túlmegy a törvényes felhatalmazásán, és ragaszkodik a tulajdonos aláírásához, valamint önkényesen változatos dokumentumok bemutatását kéri, mint például tulajdoni lap. Fontos tudni, hogy a fent hivatkozott törvény alapján erre nincs felhatalmazásuk; a lakcímbejelentés kizárólag egy (kötelező jellegű) adatszolgáltatás a polgár részéről; azt ellehetetleníteni törvénytelen. Hamis lakcímadat bejelentése esetén eljárás indulhat a bejelentő ellen."


Bővebben itt:


http://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__egyeb-kerdesek..

2012. dec. 29. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

[link]


"2013. március 1-jétől a lakcímbejelentő lapon szereplő szállásadói aláírásra nem lesz szükséges abban az esetben, ha a lakcímbejelentésre kötelezett olyan érvényes magánokirattal vagy közokirattal rendelkezik, amely a lakás használatára feljogosítja."


Tehát, ha a tulajdonos és a hivatal jelenleg ellehetetlenítik a lakcímbejelentésedet, ezt még két hónapig tehetik meg. Március elsején besétálsz a hivatalba, bemutatod a bérleti szerződésedet, és bejelented a lakcímedet (választásod szerint akár "állandó lakcímednek" (valójában: lakóhely) is megadhatod a bérelt lakást!)


Adózásnak ehhez semmi köze.

2012. dec. 29. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

OFF:


ma 10 53, tőled kopiztam az idézetet?

2012. dec. 29. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
#5: igen.
2012. dec. 29. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Kösz, mégegyszer.
2012. dec. 30. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
0%

tőlem eddig vagy tulajdoni lapot kértek rendre, vagy adásvételi szerződést...

De olyan is volt már, hogy a helyrajzi számot elég volt bediktálni és utána tudtak nézni...

Egyébként ahogy magam összeokoskodtam, ezt csak azért kérik, hogy ellenőrizzék, nem-e önkormányzati tulajdonban van a lakás. (Mondjuk ennek se tudom mi a jelentősége...)


De ez nekem kissé önbíráskodás jellegűnek tűnik, hogy aláírhatja magának a bérlő... nem igazán hiszem el, hogy ez tényleg hivatalos dolog lenne komoly esetben.

2013. jan. 2. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

"De ez nekem kissé önbíráskodás jellegűnek tűnik, hogy aláírhatja magának a bérlő... nem igazán hiszem el, hogy ez tényleg hivatalos dolog lenne komoly esetben."


A törvény -ami erre vonatkozik, és belinkeltük- nem elég hihető?!

2013. jan. 3. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

#8: miért, aki saját tulajdonban lakik, az mitől szavahihetőbb?


Az állampolgárnak saját kötelessége a saját lakcímét bejelenteni. Akár saját tulajdonban lakik, akár bérelt lakásban. Mitől lenne önbíráskodás, ha eleget tesz a kötelességének?


A törvény szerint a bejelentéskor a jegyző ellenőrzi, hogy a lakcím valós-e. Ezt úgy kell érteni, hogy létezik-e az adott címen lakóingatlan. Más ellenőrzést a jegyző a törvény szerint nem végez. A gyakorlatban sem mennek ki senkihez, hogy lecsekkolják, ott lakik-e, ahová bejelentkezett. A szállásadó aláírása ugyan követelmény, de ugye megbeszéltük, hogy a bérelt lakás szállásadója törvény szerint a bérlő is. Sokan erre azt mondják, hogy úristen, de hát akkor bárki oda jelentkezik be, ahová akar. Én meg azt mondom erre, hogy egyrészt ne nagyon tegyen senki ilyet, mert ezzel büntethetővé teszi magát, másrészt ha meg is teszi, semmiféle plusz jogalapja nem lesz a lakás használatára, harmadrészt meg a magyar lakosok kilencvenöt százalékának van lakástulajdona, a helyes állítás tehát ez lenne: úristen, nemcsak kilencvenöt százalék jelentkezik be oda, ahova akar, hanem száz. Ismerjük ugye a jobb iskola, jobb biztosítás satöbbi okán saját lakással rendelkező ismerőshöz, rokonhoz kamuból bejelentkezőket. Na ugye.


A bérlőtől elvitatni a lakcímének saját hatáskörben bejelentését egyenlő azzal, hogy a tulajdonnal rendelkezőknél alacsonyabb rendűnek gondoljuk őt.

2013. jan. 3. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!