Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Bele lehet-e tenni a sütőbe a...

Amarillya kérdése:

Bele lehet-e tenni a sütőbe a cserepet?

Figyelt kérdés

Olvastam több kérdésnél, hogy a tűzhelybe raktak cserepet. Kérdésem az lenne, hogy akkor is bele lehet-e rakni, ha lyukas az alja a tűzhelynek, és konkrétan a cserepet érné a tűz? Úgy tudom, hogy akkor a melegtől szétrobban a cserép. Arra gondoltam, hogy rácsra tennénk rá, de én attól is tartok kissé, hogy szétrobban és szétviszi a lakást!

Valami tippetek volna, hogy jól gondolom-e vagy nem??



2012. dec. 31. 12:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Alufóliát tegyél a rácsra,amúgy pedig nézd meg,mennyi ideig kell a cserépedényt áztatni,mielőtt beteszed a sütőbe.Ha jól emlékszem fél óra,úgy,hogy ellepje.De azért nézd meg!Szerintem bírni fogja
2012. dec. 31. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"Úgy tudom, hogy akkor a melegtől szétrobban a cserép."

Az a pala volt, ami tűzben szétrobban!


"én attól is tartok kissé, hogy szétrobban és szétviszi a lakást!"


Legfelejbb a sütő sérülne :D


A sütőben max. 250 fok szokott lenni, a cserepeket pedig 1000 fok felett égetik ki, így a sütő hőjét simán elviseli!

2012. dec. 31. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Kedves 1. válaszoló: köszi a tippet, azt hiszem lassan ideje volna előszedni a pataki-tálat :D én is úgy emléxem, hogy fél óra, és teljesen el kell lepni a víznek.

Harkonnen, köszi, a tetőcserépre gondoltam, de ha azokat tényleg 1000 fok felett égetik, akkor simán ki kell bírni neki a 250-et.

Mind2töknek köszi! :D :D

2012. dec. 31. 18:31
 4/5 gomzoli ***** válasza:
Egy a lényeg, a beáztatott cserepet a hideg sütőbe kell tenni, és ekkor begyújtani. Tehát ne melegítsd elő a sütőt!
2013. jan. 1. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 kunu lenke ***** válasza:
Szia!Régen és még most is sokan tesznek a sütő aljába cserepet mert a tepsiben sütött sütemények alja rendszeresen odaégett!Mivel ezt ki akarták küszöbölni ezért,hogy ne égjen le a megfelelő hő elosztás volt a cél és ezt a kerámia cseréppel lehetett kiegyenlíteni.Sőt a kályhaépítők is ezt a technikát alkalmazzák még most is !
2013. jan. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!