Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Penészesedés ellen mit lehet...

Penészesedés ellen mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Lakásom az ablak felöli részen kijjebb van, mint a többi lakás. Ezen a részen állandóan bevizesedik és a sarokban penészesedik. Alig 4 hónapja szedte le egy állítólag szobafestő mázoló a tapétát és festett ki elég brutális módon. A fal szintén vizesedik és a sarokban penészesedik. Nagyon sokat szellőztetetek, külön hősuugárzóval kénytelen vagyok szárítani a falat, és még így is penészesedik. Szeretnék tanácsot kérni, mit tehetek olcsón a fallal, hogy ez a probléma megszűnjön. Egy szoba van a lakásban,1 éves kisbabámmal élek egyedül bene. S. O. S. lenne a probléma megoldása. Lég kevés GYED-et kapok, ezért nagyon olcsó megoldásokat várok. Köszönöm a segítségeket előre is!

2013. jan. 2. 11:12
1 2
 1/12 anonim válasza:
Szia. Nekünk is ez volt a problémánk a sarokszobával. Mi Ultra Szavo-t használtunk, és kb fél óra alatt eltűnt a penész. Nagyon ajánlom.
2013. jan. 2. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 kalmj ***** válasza:
Már rengeteg tanács összegyűlt ezekben a topikokban: http://www.gyakorikerdesek.hu/kereses.php?keres=pen%E9sz&sbm..
2013. jan. 2. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Kedves Mealafternight!

Köszönöm válaszod! Igen én is próbáltam a Szavót, de mivel elég kemény a szaga szellőztetés után is még órákkal lehet érezni, kicsi baba mellett nem nagyon szerettem volna használni. Mivel egy szoba van és a hidegben órákig nem sétálgathatok azért vele, ezért kerestem valami olyaféle megoldást, ami olcsó és végérvényesen megszabadít tőle. Sajnos a szavó csak ideig óráig jó nálunk.:((( Visszajön a kis dög:( Azt elfelejtettem beleírni, hogy próbálkoztam már a ceresit stop páramentesítővel is, de csak a pénzt vitte a vizesedést nem:((

És ami bosszantó, hogy a szobafestőtől aki elég sok pénzzel lenyúlt, azt kértem, hogy úgy és olyan anyaggal fesse ki a szobát, hogy ne vizesedjen a fal. Azóta a telefont nem veszi fel.

Na mindegy megpróbálom a szavót egy naposabb időben, bár a kék falon nem tudom mennyire fog látszani majd a fehérítés:))

Köszi mégegyszer a tanácsot.

Orsi

2013. jan. 2. 13:47
 4/12 kalmj ***** válasza:
Tényleg érdemes elolvasni, amit linkeltem. A szavo is benne van, de van ott rengeteg ötlet, jó tanács.
2013. jan. 2. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nekem a penészesedést a ceresit páramegkötő szüntette meg. Két golyót kellett beletenni a kis edénybe, és egy hét után is látszott már az összegyűjtött pára. Meg vagyok elégedve vele. Nyáron szavóval is kezeltem, de annyira erős szaga van, hogy egy hétig nem mertem abban a szobában aludni
2013. jan. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

látom mindent kipróbáltál ami nem jó semmire. van penész ölő festék adalék, de az is csak addig jó, amíg le nem bomlik az anyag, utána jön a penész.a szavó is ugyan ez.

a hideg rész miatt van kicsapódás, azt pedig csak szigeteléssel lehet megoldani.

2013. jan. 2. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
Orsi! Nálunk is visszajött a penész, sajnos ilyen esetben nem lehet sok mindent tenni. A szavo meg max 10 perc szellőztetés után elillan anélkül, hogy bármilyen káros hatása lenne, annak ellenére hogy még érzed a szagát. Sajnos büdös még egy ideig, de a penész belélegzése károsabb, főleg egy kisbabának. De ez az én tapasztalatom. Sok sikert.
2013. jan. 2. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Tegnap nem bírtam tovább és végigfújtam a szavóval. Elmentem sétálni babucimmal és addig nyitva hagyta az ablakot. Eltűnt a penész , a nyoma sajna megmaradt a kék festésen. De legalább penész nincs, csak igénytelen fal:)

kalmj! Köszönöm a linket tegnap azt is végigolvasgattam, találtam is egy pvc csöves dolgot, asszem arra fogok gyűjteni.

A szigetelés jó dolog volna, csak sjna egy elég igénytelen lakókkal teli társasházban élünk és nem igazán akarnak a másiknak jót. Márpedig egy külső szigetelés, az jó dolog lenne. A közös képviselővel csak annyit értem el, hogy leverte kívülről a falat és újra vakolta. Nála ez a szigetelés. MEg állítólag van valami víznemtudom () mi a falba, amitől lecsurog a víz, és nálam állapodik meg a sarokban. Hát nem tudom mi lesz, mert a szakember csak odáig jut el miután az ember kéri tőle, hogy jó minőségű anyaggal dolgozzon, és oldja meg a problémát, hogy lekeni egy tescos beltéri falfestékkel. Utána meg nem veszi fel a telefont.

Mindenesetre köszönöm, hogy ti ilyen segítőkészek vagytok.

Remélem sikerül a leírtak alapján valamit összehozni.

Szép napot nektek!


Orsi

2013. jan. 3. 14:08
 9/12 anonim válasza:
Egyedüli megoldás a penész ellen az,ha mésszel van kifestve.A mészen ugyanis nem tud megtelepedni a penész!Különben pedig az összes penészgátló alapanyaga a sima háztartási HIPÓ.Talán 100 Ft-ba sem kerül.
2013. jan. 19. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2013. jan. 27. 20:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!