Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Lakásfelújítás! Mit tegyünk?

Lakásfelújítás! Mit tegyünk?

Figyelt kérdés

Tavaly ősszel vettünk egy 60 m2-es panellakást édesanyámmal és férjével. A lakás az én és anyukám nevén van.

A lakás teljesen lepusztult állapotban volt, ezért anyukám férje felhívta egy régi jó barátját, hogy újítsák fel az egészet, mert neki ez a szakmája, ilyennel foglalkozik. Meg lett beszélve, hogy 900 ezerből vállalja a felújítást, és még a konyhabútor is ki lesz cserélve. Akkor ez az ember viccesen meg is jegyezte, hogy oké... majd jövő karácsonyra kész lesz...

Februárban elkezdték a munkát. 3 szobás a lakás + étkező + erkély + konyha + fürdő. A fürdőt és wc-t gyorsan meg is csinálták, kicsempéztek, új kád, új wc. Majd megvettük a laminált padlót a két nagyobb szobába. Na itt már kezdődtek a gondok. A nagyszobába lerakták, de azután nem jöttek. Otthagyták az összes szemetüket, a szegőt mi raktuk le!, pedig nekik lett kfizetve a munkadíj. Egyfolytában hivoggatuk őket, az volt mindig a válasz, hogy majd jönnek. Na ezt meguntuk tavasszal és a másik nagyobb szobába mi raktuk le a laminált padlót. Ráadásul a koszos szőnyegre lett lerakva, pedig speciális víz és hanggátló anyagra kellett volna rakni, teljesen egyetnletlen a laminált padló.

A konhyabútor ki lett bontva, a konyhába és az előszobába a linóleum fel lett szedve, azóta is ott áll a beton. Egyébként az előtért letapétázták rendesen.

Úgy volt, hogy ebből a pénzből megveszik a linóleumot az étkezőbe, konyhába, előszobába, de bejelentette, hogy elfogyott a pénz, a 900 ezer forint. A kisszobába azóta is beton van, ott csak kitapétázva lett.

Ezután adtunk nekik 100 ezret, hogy csinálják meg a maradék munkát.

Megjelentek júniusban, kitapétázták ezt a másik nagyobb szobát, valamint behelyezzék a fürdő és a wc ajtót, mert új lett rendelve. Az egyik ajtót ferdén rakták be, és mi szedtük ki, raktuk egyenesbe, pedig a munkadíj ki lett fizetve. Az ajtókat be se fejezték, ott áll rondán, mert az a munkás nem hajlandó jönni, aki berakta, mert megkérdeztük tőle, hogy miért ferde, majd ordítva azt mondta, hogy ez minket miért érdekel.

Mi festettük le az ajtókat, javítottuk ki az ő munkálati hibájukat, cseréltük ki a lámpakapcsolókat, konektorokat.

Egész nyáron nem jöttek, mindig az a válasz, hogy majd hétfőn. Most a héten felhívta anyukám ezt az embert, és azt mondta hogy 2 héten belül jönnek. De ez úgysem igaz. Szerettük volna neki megmondani, hogy akkor adja vissza a maradék pénzt, megcsináltatjuk mással, de ráförmedt anyukámra, hogy ő ebből nem akar vitát csinálni és hogy ezt most fejezzék be, majd jönnek nyugodjunk meg.

Kicsit furcsállom, hogy csupán ennyi dologra elment 1 millió forint, ami a lakáson egyáltalán nem is látszódik, csak két szoba lett teljesen befejezve, az is miattunk.

A konyha teli volt szemétkupacokkal, azt is mi szállítattuk el, pedig megkapták érte a pénzt.

Mit lehet csinálni? Szerződés nem készült, számlákat nem mutatott be, hogy mi mennyibe került, merthogy anyukám férje majd elintézi, mert úgyis jó haverok. Hát ennyit ért ez a haverság. Ráadásul anyukám férjét már nem is érdekli ez az egész, elege van ebből, mert van neki fontosabb dolga is.

Mit csináljunk? Ráadásul náluk van a bejárati ajtó kulcs is, azt sem hajlandó visszaadni.

Szerettük volna nyáron kiadni a lakás egyik szobáját, hogy jöjjön be valami pénz is, de így lehetetlen, és a roncs lakásért fizetjük minden hónapban a közösköltséget.

Anyukám felvetette az ötletet, hogy jelentsük fel őket, de a férje azt mondta, hogy meg ne próbáljuk, mert kapcsolatai vannak annak az embernek és nem szabad.

Már lassan 1 éve meg van a lakás, és még mindig nem lehet beköltözni, a koszos betonon kell járkálni.

"Röviden" ennyi a történet, de még hosszasan tudnék ezekről a dolgokról írni.

Ti mit tennétek?


2009. aug. 26. 15:54
 1/7 A kérdező kommentje:

Ja és azt nem írtam, hogy egyfolytában kitalál valamit, hogy miért nem tudnak jönni.

Először meghalt az apósa, majd kiherélték az egyik munkástá, aztán a másikat is. Aztán sátrat kellett építenie a lánya ballagására, azután azt mondta hogy emberhiányban küzködik, most meg reggel 5-től este 6-ig dolgozik vidéken.

De akkor miért vállalta el ezt az egészet? Szerintem már meg sincs a pénz, amit adtunk.

Ja!! És egyik nap még télen fent voltam a laksában, láttam egy felbontatlan csemésdobozt, és másnapra eltűnt. Tapétából is sokkal többet vettek meg, mint amennyi kellett volna.

2009. aug. 26. 16:02
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia ! Sajnálom ezt a egészet , de nekem már az elején sántított . Kifizettetek előre mindenféle írásos szerződés nélkül 900.000 forintot ? Vállalkozó a férjem , 30-40 % előleget vesz fel , ha kész a munka akkor van végkifizetés ! Én feljelenteném . Írnék neki egy ügyvéddel egy szép levelet amiben bennt lenne minden , erre reagálna ő , ha elismeri a sarat akkor akár bíróságra is mehetsz!
2009. aug. 26. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
94%
Még valami , ködbérre is beperelheted , mivel a házat nem tudtad kiadni ezért kártérítés is megilletne 4
2009. aug. 26. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Utólag már könnyű okosnak lenni, de én is előleget adtam volna csak neki. Főleg ha ekkora összegről számla nélkül van szó.

Mi is újíttattunk fel lakást, vagy legalábbis annak a fürdőszobáját és mi így csináltuk.

Egyet értek az előttem íróval, én is azt tenném, amit ő írt.

2009. aug. 26. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkepp feljelentenem, mert ilyet senki se csinal.Szerintem se kellett volna elore kifizetni ilyen nagy osszeget, akarmilyen haver.Szerintem azok utan meg az is kitelik belole, hogy letagadja, hogy penzt adtatok neki, de mindenkepp fel kell jelenteni.
2009. aug. 27. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Véleményem szerint se maradt más mint a feljelentés, de anyukám még vár, mert még mindig hisz az ígéreteinek, hogy 2 héten belül jön. Hát jövő hét végéig van ideje, aztán már mondani fogom hogy mostmár tényleg fel kellene jelenteni.

És még neki áll felljebb, amikor hívjuk, hogy mi van már, hogy mi ne vitatkozzunk vele... megáll az ész. Mi fizettünk, végezze el a munkát, ha nem, adja vissza a pénzt.

2009. aug. 27. 14:08
 7/7 anonim ***** válasza:
Csak egy kérdés: Tudod bizonyítani, hogy átadtad neki a pénzt és megállapodtatok? Mert ha nem, akkor a rendőrségen is csak kiröhögnek és max. szerzel egy csapat haragost és buksz egy csomó pénzt a perköltségen.
2010. jún. 1. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!