Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit tegyünk ha vizesedik a...

Mit tegyünk ha vizesedik a házunk fala?

Figyelt kérdés

Még nem nagy a baj hála Istennek, de előbb vagy utóbb lehet, hogy nagy lesz. Ott kezdem, hogy főutcán lakunk (nem nevezem nevén a települést) és nem árvizes terület. Tél van, most enyhüléssel és olvadással, olyasmit tapasztaltunk, amire idáig nálunk sohasem volt példa. Vizesedik a fal. Elmondom, hogy ilyen vegyes a fal - vályog és kő (itt kezdődik a gond) mivel a mi házunk már több, mint 100 éves. Félek, hogy a vizesedés ugye nem fog megállni, mert tavaly óta folyamatosan kaptunk csapadékot, bőven és most folytatódik. Megszeretném kérdezni, hogy milyen módszerekkel lehet falat szárítani (vályogfalat)? Ami talán még pénztárcakímélő is. Mivel hatalmas a családi házunk és kicsik az ablakok, nincs elég fény a szobákban és, ahol a legjobban nedves a fal ott meg végképp alig van fény. Viszont nem tudom, hogy mivel lehetne szárítani a falat! Fűtéssel talán, de az meg nagyon sokba kerülne számunkra.

Előre is megköszönöm a segítséget.


2011. jan. 10. 13:39
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Egyelőre fűtéssel.

Ha raktatok a falra szigetelést vagy diszperzitet (remélem nem), azt szedjétek le, ezeket a házakat csak meszelni szabad, mert a diszperzit (hiába írják rá, hogy légáteresztő) nem szellőzik.

A telet még ki tudjátok húzni, tavasszal viszont szigetelni kéne a házat alulról. Erre sokféle módszer van, az olcsóbbak ugyanolyan jók, mint a drágák. Nálunk apukám és a nagybátyám csinálta, két barát segített és pár nap alatt megvoltak vele. Szakaszosan át kell vágni a falat a földtől 30-50 centire, bitumenlapokat beletenni és visszafalazni. Ezt nálunk kb. 15 éve csinálták és azóta semmi gond nincs a házzal.

Persze ha nincs tapasztalatotok ilyesmiben, akkor azért hívjatok szakembert :) de fontos ezt megcsinálni, mert ha vizesedik a földház, akkor meggyengül és akár össze is dőlhet! Ha száraz marad a fal, akkor még lazán áll pár száz évet:)

2011. jan. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én csak megirnám nálunk mi van. Második emeleti téglaépitésű lakásunk van, áll a viz az ágy alatt és a szekrények alatt, fél méter magasságig vizes a fal és folyik az ablakokon a viz. Párás a lakás + se alattunk, se mellettünk, se fölöttünk nem lakank, és hidegek a falak. Diszperzittel van kifestve, műanyag jol szigetelő ablakokkal. Kiprobáltuk a Ceresit Pára Stopot, Fútünk mint az állat +melegitőkkel. ősszel megcsináltuk az előző válaszolo által irt szigetelést. Semmi.

El kell Költözni :)

2011. jan. 10. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, az általam írt szigetelést hogy tudtátok megcsinálni egy második emeleti lakásban?? :O

Egyébként mindent pont ellenkezőképp csináltatok, mint amit írtam. A diszperzit nem ajánlott. A túl jól szigetelő ablak, pláne diszperzittel, megint csak nem ajánlott.

A falat nem kívülről vagy belülről szigeteltétek? Mert ha még az is, akkor naná, hogy penészedtek, hiszen mindent megtettetek érte!!

2011. jan. 10. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Én most csináltam egy vegyes megoldást, náluk kőből van az alsó szint, a problémás oldalt kivéstem 30 centi magasságig, és a vakolatot és a habarcsot ameddig tudtam kiszedtem és purhabot tettem a helyére, mivel az vízálló/vízzáró. Utána jött a kinti munka, szerencsére az esetek nagy többségében ha kint "rendet teszel" megszűnik a probléma. Pl. nálunk fel volt töltve az utóbbi 30 évben vagy 4x az udvar, a vízszigetelés (kátránypapír) felett kb. 10-15 centi föld és kavics vegyesen, azt kiástam és a falhoz szorosan kátránypapírt tettem és visszaástam, így ha jön a víz nem a falnak fog zúdulni.


Jó dolog az injektálás, de drága. Ami én leírtam azzal olcsón megúszod és rosszat nem csinálsz vele, még akkor se ha később injektálni kell, de 90%-ban a probléma oka az szokott lenni amit leírtam.

2016. jún. 19. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!