Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Fűtéskorszerűsítés = többletfo...

Fűtéskorszerűsítés = többletfogyasztás?

Figyelt kérdés

A legelején kezdem.

Kb. 60 éves,50m2-es,szigeteletlen kertes házunk van,hibátlanul működő C18as FÉG cirkóval.Új nyílászárókkal.

Egészen tavalyig -15 fokban fogyasztott napi 15m3 gázt.Falon kívüli,3/4es vascsövekkel,1db régi vasradiátorral.A többi radiátort néhány éve már lecseréltük lemezre.A kazánnál a csövek min. 1 colosról,de lehet,hogy vastagabbról lettek leszűkítve 3/4re.Szerintem ebben a fűtésrendszerben tetemes mennyiségű víz volt,amit csak nagy energiával lehetett felmelegíteni.

Ebből kiindulva idén nyáron elszántam magam és szétvertem az egész házat.

Bevéstem a falba az 5 rétegű műanyag csövet,amire gégecsövet húztunk.Az idomokat filccel betekertük.Minden radiátor mögé hőtükrös fólia került.

Az új,zárt rendszer 26os csővel indul,majd az első radiátor előtt leszűkül 20ra,ami körbemegy a lakáson.Erről kapja minden radiátor a vizet 16os csövön keresztül.

A szobatermosztát a tavalyi programmal üzemel,kivéve azt a különbséget,hogy állandó 18 fokra van állítva.Az idén már nem fűt 20 fokra mire hazaérek,és még így is 17m3 gáz fogyott -5 foknál.Ha ezt sejtem,nem eszközölök ekkora beruházást,hogy több gázt kelljen fizetnem.

A kazán,a ház a régi,semmi mást nem változtattam.

Már a kazán is tekergetve lett mindenfelé,de az sem hozott pozitív eredményt.Hol lehet elhantolva az eb?

Minden vélemény,elmélet,ötlet érdekel!



2013. jan. 4. 19:55
1 2 3
 1/25 Bence_ ***** válasza:

Keresztmetszetek ki álmodta meg?

Radiátorok melegek?

2013. jan. 4. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

Nem értem a keresztmetszetre vonatkozó kérdést,de fűtésszerelő csinálta a rendszert.

A radiátorok ontják a meleget.Hideg rendszernél 2 percen belül már langyos a radiátor,miután bekapcsol a kazán.Így nem gyanakszunk sehol hőveszteségre.

2013. jan. 4. 20:38
 3/25 anonim ***** válasza:

kellet volna számolni az eddigi nagy mennyiségű víz hőkapacitásával is, ami most szinte nulla, valamint az eddigi külső fűtéscsövek hőleadásával, ami a falba vésés miatt szintén elveszett.

valóban a sok vizet sok energiával fűtötted fel, de ez akkor is a fűtésre fordítódott.

plussz radiátor kellene az eltünt vastag csövek helyett, valamint mekkora hőfokkal megy a víz előre? mert ezt is méretezni kellene.

most rászánod és számolgatsz, hogy mennyi volt és mennyi lett a leadott energiád, vagy kiszámolgatod a ház veszteségét és hozzá a radiátorokat; esetleg keress egy épületgépészt aki kiszámol mindent. a fűtésszerelő inkább csak megcsinálja....de nem számol.

2013. jan. 5. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
kérdés, hogy a régebben lecserélt radiátorok helyett felület-teljesítmény szerint valóban jók e,lehet, hogy már azzal csökkentetted a hőleadás mennyiségét, de a külső csövek eltűnésével már végleg kevés lett.
2013. jan. 5. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
Szerintem kár volt átalakítani mert lehet hogy kevesebb vizet kell felmelegítenie a kazánnak de nem is tartják a radiátorok a hőt csak kis ideig miután a kazán lekapcsol.Szerintem csak pénzkidobás volt az egész.Az én házamban vékony csövek és lapradiátorok vannak . Begyújtok a vegyesbe és azonnal melegek a radiátorok. Viszont ha kialszik a tűz azonnal kihűlnek.A szüleimnél vastag csövek és öntöttvas radiátorok vannak a fűtés eredménye pont a fordítottja az enyémnek.Szerintem pénzkidobás volt inkább nyílászárót cseréltél volna.Vagy szigetelés igaz ezek többe kerülnek de legalább van látszatja.
2013. jan. 5. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

Rávezettetek!

Erről még nem közelítettem meg a problémát.

A kevesebb víz,kevesebb fűtőtest(csövek) hamarabb felmelegszik,és még annál is hamarabb lehűl,ami a szigetelés hiányát hozza előtérbe.

Sajnos nem fordult meg a fejemben,hogy a meglévő radiátorokat nagyobbra vagy vastagabbra cseréljem,mert a csöveket figyelmen kívül hagytam. Mindegyik 22k-s.Az egyetlen vas helyére is ilyen került azonos hosszban(1 m),aminek ugye nem azonos a teljesítménye ugyanakkora vaséval.

2013. jan. 5. 12:53
 7/25 anonim ***** válasza:
igen, mert ha a bordás radiátort szétszeded és egymás mellé rakod, akkor az elég nagy felületű lesz, ellenben a lappal
2013. jan. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

Belenyugszom.

Már csak egy kérdésem van.Milyen konkrét képlettel tudom egyszerűen kiszámítani a helység teljesítményigényét?

LégM3 szorozva ...?

Most azt kell megtudnom,hogy melyik radiátor mennyivel teljesít alul az adott helységben.

A szigetelést és egy új,kondenzációs kazánt leszámítva csak nagyobb radiátorokkal(a vízmennyiség és a leadófelületek növelésével)tudom a régi felé szorítani a fogyasztást.

Ugye jó irányban gondolkozom?

2013. jan. 5. 17:38
 9/25 anonim ***** válasza:

[link]

[link]

[link]

egy kis saccoláshoz.

fal rétegrend szerkesztőt találsz

2013. jan. 5. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
A légköbmétert kell kiszámolni helyiségenként és a boltban ahol vásárolsz tudni fogják mekkora kell.
2013. jan. 5. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!