Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Vegyes tüzelésű kazános...

Vegyes tüzelésű kazános fűtésnél milyet éri meg venni? Lemez vagy öntöttvas? 52nm lakást akarnék fűteni!

Figyelt kérdés
2013. jan. 6. 12:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Lemez: valamivel olcsóbb. Élettartama 15-20 év és kilyukad, ki lehet dobni.

Öntvény: drágább, de még az unokáid is használhatják. Korlátozó tényező, hogy ilyen kis alapterületnél, lehet még egy 4 tagú is nagy lenne. A háromtagúnak meg már elég szűkös a tűztere. Apróbbra kell vágni a fát.

2013. jan. 6. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

találtam 20Kw teljesítményűt a gpsz.hu -n

[link]

Ezt néztem épp akciós!!

Gáz fűtésen gondolkodtam,de lehet a szabályok miatt megvalósíthatatlan!!

4 helyiszégbe lenne radiátor!!5 rétegű csővel

2013. jan. 6. 13:07
 3/15 Bence_ ***** válasza:
Puffert raksz fel?
2013. jan. 6. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Puffer ajánlottak 300L!

De lehet elsőre nem férne bele a költségvetésbe!!Útólag szerintem rakatnék!Ablakokat is akarunk cserélni és az kicsit megnyomja a költséget!!!Szénnel szeretnék inkább tüzeli fával keverve!

2013. jan. 6. 18:08
 5/15 Bence_ ***** válasza:

Kazán védelmet rakjatok fel.

Ötrétegű bele gebed a forró vízbe.

2013. jan. 6. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Sok lehet az energia termelés??max 5 radiátor + 1 törölközőszárítót akarok rákötni!
2013. jan. 7. 08:45
 7/15 Bence_ ***** válasza:
Áramszünet esetén mi történik a kazánoddal?
2013. jan. 7. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Mit javasolsz Bence???

Azért vagyok itt ,mert külső szemlélőtől is fogadok el tanácsot!!

Bármi okosságot elolvasok....

:D

2013. jan. 7. 10:23
 9/15 Bence_ ***** válasza:

Több megoldás létezik.

egyik [link]

Csinálsz egy puffert ami képes elnyelni egy megrakott kazán hőenergiáját és olyan keresztmetszetű csöveket használsz, hogy fajsúly különbség miatt is legyen bennünk áramlás.

Szivattyú elé felteszel egy szünetmentes tápot.

Ilyesmikbe gondolkodnék.

Puffert azért is raknék, hogy ne keljen rohangálni a kazánhoz. Lényegesen komfortosabb.

2013. jan. 7. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
puffer szerintem is jó ötlet,de mivel kicsi a lakás ,a kazánt a spájzba szeretném,mellé még talán beférne 1 300L max,lehet kisebb lemezkazán is meg tenné??Szomszédnak az van,18-20 KW-os,neki nincs puffer tartály és nem volt még gondja vele!Kb5-6 éve van meg neki!!!De jó meleg van nála az tuti,25-26fok!visszahűtőszelep az pl tuti jó őtlet!!!Te gépész vagy???
2013. jan. 7. 14:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!