Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Antik fa szekrényt hogyan...

Antik fa szekrényt hogyan tudok szagtalanítani?

Figyelt kérdés

Nem tudom pontosan milyen szaga van, hogy ez a fának a szaga, vagy állítólag szú miatt kezelték és az ebből fennmaradó vegyszerszag.

De mivel gyerekruhákat is szeretnék beletenni, meg mondjuk a hálószobában áll, nagyon jó lenne valamit csinálni vele.

Mondjuk eddig úgy tűnik, hogy amit kiveszek ruhát belőle az nem veszi át a szagát. Meg biztos érzékenyebb is vagyok mert babát várok. Nagyon örülnék valami hatékony ötletnek? Vagy pakoljam tele levendulával?

Persze mikor megkaptuk akkor enyhe mosószeres vízzel átmostam. Most meg szellőztetem ezerrel, de nem tudom hogy ez segít-e.


2013. jan. 7. 09:40
 1/6 anonim ***** válasza:

Elég nehéz lesz és teljesen szagtalanítani szerintem képtelenség!

Citromos vagy ecetes forróvízzel, öblítös vízzel többször töröld át. Legjobb lenne a szabadban szellöztetni napokig, hetekig.

2013. jan. 7. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Ez különben normális, hogy egy antik fa szekrénynek szaga legyen?

Egészségre vajon ártalmas-e? Ezt hogyan tudom kitalálni?

2013. jan. 7. 10:29
 3/6 anonim ***** válasza:
51%
Szódabikarbónát rakjál bele. Mindent nagyon jó szaktalanít! :)
2013. jan. 8. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Csak egyszerűen nyissam fel a zacskót és tegyem be a szekrénybe? Mennyit kb? Ez egy nagy ruhásszekrény, 4 hatalmas polccal. És tényleg elviszi a szagot?
2013. jan. 10. 14:27
 5/6 anonim ***** válasza:

Igen elveszi a szagot, de nem ajánlatos felbontottat rakni mert bármikor eldőlhet, kiszóróthat belőle, összenyomódhat a zacskó. Inkább rakd át pl egy kisebb üres arc krémes tégelybe, és egy selyemmel,vagy bármi ami ritka szövésű, így átjárja a levegő kösd le. többet is rakhatsz részenként a bútorba. 3-4 teáskanállal el tégelybe elegendő.

Kiváló még cipős szekrénybe is elrejteni egyet!

2013. jan. 11. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szódabikarbóna nagyon szuper tényleg, de maximum a levegőt fogja a szekrényben szagtalanítani. Maga a FA, ugyanolyan büdös lesz, így abból folyamatosan áradni fog a szag.
2013. jan. 11. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!