Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogy is van ez a hó eltakarítá...

Hogy is van ez a hó eltakarítás? Így is büntetnek?

Figyelt kérdés
A férjem dolgozik de én itthon vagyok 32 hetes veszélyeztetett terhesen. Ha valaki elcsúsznak a házunk előtt mert nincs letakarítva a hó akkor így is büntetnek?Vagy mi van akkor ha mind a ketten dolgoznánk?És csak reggel meg este tudunk havat takarítani?
2013. jan. 14. 14:42
 1/3 anonim ***** válasza:

Az is látszik, ha valahol reggel-este eltakarítják, nagyon sokan dolgoznak és ugyanez van náluk is.

Másrészt ha van olyan szomszéd, aki esetleg vállalja, amikor pl. egész nap egyfolytában esik, hogy néha-néha előttetek is egy kicsit eldúr.


De nem kötelező ellapátolni, vagy elsöpörni, ha sózni nem akarod, akkor lehet fűrészporral vagy kályhából, kazánból kikerült salakkal is felszórni, rögtön nem csúszik. Ez viszont nem is annyira megerőltető fizikailag.

2013. jan. 14. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A rendelet szerint a tulajdonos kötelessége a járda takarítása. PONT. (az, hogy hogyan oldod ezt meg senkit nem érdekel.)

Feltételezem, hogy ott, ahol látják a jószándékot (legalább reggel és este el van takarítva a hó, felszórva a járda - SÓZNI TILOS!) ott nem valószínű, hogy bírságot szabnak ki.


Más kérdés, hogy minden normális önkormányzat először felszólít és utána büntet.

2013. jan. 14. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

1-es vagyok!

Másrészt rendelet ide, rendelet oda, ha már ennyire közel a baba, és ráadásul veszélyeztetett is vagy, szóval, nem tudom, hogy olyan szomszédok, akik egyébként is otthon vannak, esetleg nincs közöttük, aki önkéntesen felajánlaná, hogy megteszi helyetted?

Eszébe jut valakinek, hogy segítsen neked?

2013. jan. 14. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!