Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Közös vízórán vagyunk, a...

Közös vízórán vagyunk, a többiek nem akarnak fizetni, mit tehetek?

Figyelt kérdés

Budapesten, egy sorház-szerű osztott ingatlanban lakok, ahol rajtam kívül még található 3 lakás. Egy közös vízórán vagyunk, amin momentán 80e körüli tartozás van 2012 évből. Én fizetnék, de a többiek nem akarnak, részben mondvacsinált részben valódi anyagi okokból. A vízóra egy 1981-ben meghalt személy nevén van, mivel a többi tulaj nem akarta a nevére venni 20+ éven keresztül, én 2008-ban kerültem oda. Sajnos részletfizetés sem lehetséges a Díjbeszedő Zrt. munkatársa szerint, mivel egy korábbi tulajdonos 2006-2007 közt ~120e forint tartozást hagyott (igaz, hogy az örököseit már perli a Díjbeszedő), és a tartozások nincsenek külön egy nagy pakliba mennek. A korábbi tartozásokra tekintettel az átírás se nagyon menne már, az említett régi tartozás miatt. Saját mellékmérő beszerelésére nincs se módom, se pénzem.


Mit tehetek?

A szomszédaim közül 1 özvegyasszony, egyedül neveli a gyerekét, a másikak élettársak, egy gyerekkel és az asszony terhes, ők igényelhetnek valami támogatást vagy akármit?



2013. jan. 15. 14:16
 1/6 Zsolt75 ***** válasza:
100%
A helyedben én sem fizetnék. Amennyiben lehet külön órát tetetni akkor azt a megoldást választanám, de más helyett semmiképp nem fizetnék.
2013. jan. 15. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ahogy az első is írta. Külön mérőóra.
2013. jan. 15. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Zsolt75: én sem fizetem be, amíg mindenki nem fizeti ki a sajátját, pont ezért tart itt az adósság ahol.


#2: Külön mérőóra nem lehet sajnos, mivel az én lakásom a szomszéd lakásából kapja a vizet, tehát nincs független hidegvizes csövem. Ha lehetséges is lenne, az anyagi helyzetem momentán nem engedi meg ezt a beruházást.

2013. jan. 15. 15:00
 4/6 anonim válasza:
51%

Azt esetleg meg tudnád csinálni, hogy bemész a Díjbeszedőbe, és mondjuk az egész tartozás rád eső részét befizeted, ha jól értem tartoztok összesen 120ezer Ft-tal, akk kifizeted a harmadát, ami rád esik, így rólad *elvileg* leszállnának...

Szerintetek működhetne ez így?

2013. jan. 15. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

centiméter007:

Lehet elvileg ilyet játszani. A gond az, hogy nem lakás, hanem lakó alapján osztunk, úgy tisztességes. A mi mostani tartozásunk 80e, ami egy részének 1/4-e az enyém, a többinek az 1/7-e. Ezt így meg jogilag nem fogom kimagyarázni a vízműveknek, és a probléma továbbra is ott áll, hogy a nagyját nem fizeti senki, és elzárhatják vizet.

2013. jan. 15. 17:13
 6/6 anonim ***** válasza:

A vizet nem fogják elzárni, az egyetlen olyan közmű, amihez mindenkinek joga van. A nyomást tudják korlátozni és fogják is, ha odakerül a dolog, az kérdéses, hogy mennyire tudják, nem mindegy, hogy csepegő víz lesz, vagy azért használható.

Sajnos nem tudok erre jó megoldást, mivel a szomszédon keresztül érkezik hozzád a víz, amúgyis nehézkes az elszámolás. Talán a cégnél rákérdezhetnél arra, hogy ilyen esetekben még is mi a frászt lehet tenni. Az sem nyújtana megoldást, ha kifizetnéd az óra tartozását, mert gondolom a többiek a jövőben sem kívánnak vízdíjat fizetni.


Sajnos erre akkor kellett volna gondolni/rákérdezni, mielőtt odakerültél, így utólag most nem sok esélyt látok a helyzet megoldására.

2013. jan. 22. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!