Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Van egy szobanövényem, ami...

Van egy szobanövényem, ami elkezdett hervadni. Furcsa fehér cucc jelent meg a földjén, aminek nagyon szúrós szaga van, kb. mint a hajfesték, mi lehet a baja?

Figyelt kérdés
A virágot nemrég vettem, nem tudom milyen fajta, de nagy gumója van, ami kilóg a földből, és abból nőnek a levelei felfelé.

2013. jan. 16. 11:38
 1/6 anonim ***** válasza:

JÓ fénykép nélkül nem igazán lehet semmit mondani.


Valószinüleg valami rohadás áll a háttérben, ezt föként a szag miatt gondolom, akkor pedig túl lett a növény öntözve.

2013. jan. 16. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Szerintem elkezdett penészedni, de kép nélkül csak tipp.
2013. jan. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Csináltam róla egy képet:

[link]


kb. 3 hete vettem a virágot, azóta csak egyszer öntöztem, akkor is keveset, mert nedves volt még a földje.

2013. jan. 16. 11:46
 4/6 A kérdező kommentje:
Ha penészedik, mit tehetek vele? volt már penészes virágom, de az szürke volt, és pókhálószerű anyag. Ez pedig fehér, és krisztályosnak tűnik.
2013. jan. 16. 11:48
 5/6 anonim ***** válasza:

Elöször sürgösen vedd ki a földjéböl, a hagyam külsö rétegeit szedd le, amig penészes, és tartsd teljesen szárazon legalább egy hétig a szobában.


A hagymások hetekig megvannak öntözés nélkül, mert a hagymából veszik fel a tápanyagokat. Valószinüleg túlöntözted.


Ha még nem rohadt át az egész hagyma, akkor igy meg tudod menteni, de nem biztos.

2013. jan. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Kivettem, remélem még menthető :S
2013. jan. 16. 12:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!