Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Beépített erkélyt ki lehet...

Beépített erkélyt ki lehet bontani az eredeti állapotára?

Figyelt kérdés
Szerintem iszonyú csúnya, és nem is praktikus. Beragad a levegő, télen "hidegház" lesz, nyáron meg "melegház", és a kilátásból is elvesz, egyedül szél ellen véd, nade akkor sem szeretném így hagyni. Valaki bontatott már ki ilyet? Mennyibe került? Vannak előnyei, amiről nem tudok, vagy amit még nem tapasztaltam meg? Mindenki írjon, akinek van / volt!:)

2013. jan. 21. 00:37
 1/5 anonim ***** válasza:
73%

Meg kell nézni (nézetni), hogy milyen módon lett beépítve, majdnem biztos, hogy semmi statikailag meghatározó dolog nem lett megváltoztatva a beépítéssel, tehát az új (külső) fal elbontása semmi hátránnyal nem jár.

Az is nagyon valószínű, hogy a régi tulaj nem kért engedélyt a beépítésre, azaz külön engedély se kell a bontáshoz. (Meg kell kérdezni a beépíttetőt.)

Én mondjuk a hátrányai ellenére nem bontatnám, inkább a szükséges átalakításokat csináltatnám meg, de te tudod.

2013. jan. 21. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

a kivitelezés a homlokzatot érinti, tehát építési-engedély köteles


(más meg szívesen beépítené az ilyent :))

2013. jan. 21. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Erre én is kíváncsi lennék, mert nekem sem tetszik a beépített erkély. A legtöbb helyen ilyen az erkély, itt szerintem csak ki kell venni az ablakot és kész. Vagy nem?

[link]

2013. jan. 21. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen ilyesmi, fémből vannak az ablakkeretek, ezért gondoltam, hogy nehezebben, körülményesebben menne a bontás, mint egy sima ablakcserénél. Ebben a tömbben rengetegen beépítették az erkélyt, de olyan is maradt, aki nem csinálta, ebből gondolom hogy ez nem valami egységes arculat, csak sokaknak tetszik beépítetten. Nekem nagyon-nagyon nem tetszik, sötét, és egyáltalán nem lehet jobban kihasználni mint egy simát, mert télen is ugyanúgy hideg, nedves, szóval kiülésre alkalmatlan, és csúnya is. De ezekszerint elvileg ki lehet bontani. Köszönöm a válaszokat!:)
2013. jan. 21. 13:51
 5/5 Zsolt75 ***** válasza:

Anno míg panelba laktunk kb.10 éve mi is beépítettük. Nem kellett engedély se hozzá. Szerintem ha nálad ilyen kiszedetheted szakemberrel, engedély nélkül is.

Ha a házba eredetileg is mindenhol ilyen akkor lehet más a helyzet, de azt az építési hatóságnál tudakold meg.

2013. jan. 21. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!