Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szerintetek reális október 18...

Szerintetek reális október 18 - december 17 (60 nap) között 2 főre 23m3 vízfogyasztás?

Figyelt kérdés
Mindez úgy, hogy csak hidegvízóránk van, van egy 80 literes villanyboilerünk. A párom és én napi egyszer-egyszer zuhanyzunk, tekintve, hogy kicsi a boilerünk hamar elfogy a melegvíz, főleg akkor mikor még hajat is mosok. Tehát pancsolni nem igazán tudunk :) Napi egyszer/kétszer mosogatok, illetve 4-5 naponta mosok, szinte mindig rövid programon. A főzéshez, takarításhoz használt víz irreleváns. Van egy kiskutyánk, a ronda őszi-téli időben a séták után megmosom a lábát. Szintén nem tekinthető a vízfogyasztásunk túlnyomó részének :) Egy hónapban átlag 3 napot nem vagyunk itthon. Ezekkel együtt reális lenne a 23m3 60 napra, vagyis 383 liter víz elfogyasztása egy nap alatt?

2013. jan. 21. 15:34
 1/7 anonim ***** válasza:

Az nagyon sok!

Nekünk kb. 4 havi vizünk. Szintén ketten vagyunk. Mi kádban ázunk jó sokáig. a kutyákat is 2 hetente megfürdetem, az nekünk 1 m3 víz/hó. A mosogatógép is sokat megy, és sokat is mosok.


Esetleg nincs vhol csőtörés? Nem folyik a wc?

2013. jan. 21. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Én is nagyon soknak tartom ezt a vízmennyiséget..A múlt hónapban elvileg volt egy csőtörés a felettünk levő lakásban - volt is nálunk a közösképviselő és egy szakember, akkor a párom volt itthon - elvileg nem találtak nálunk semmi problémát. Én mostanában sokat vagyok itthon napközben, nem hallom/látom, hogy folyna a wc.
2013. jan. 21. 16:10
 3/7 anonim ***** válasza:
57%
Ezek szerint van saját vízóra. Akkor miért nem nézitek meg az állásoka tik is amikor olvassák le..De egyébként zárj el minden csapot ,ne tudjon szökni a víz ,és nézd az órát,jegyezd fel az állást pontosan,és kb 0,5-10-óra múlva újra nézd meg pontosan.Van e különbség.Ha nincs akkor pedig elhasználjátok a vizet. / egyébként sokan használnak ilyen arányban/
2013. jan. 21. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Igen, van saját vízóránk. Az előző vízóraleolvasás kivételével eddig mindig én jelentettem be a vízóraállást, mert soha nem voltunk itthon leolvasás időpontjakor. Az ezt megelőző időszaki fogyasztásunk 12 m3..szinte a fele. Az előző albérletemben, mielőtt összeköltöztem a párommal négyen voltunk lányok - az éves rezsikimutatást megnéztem és a legtöbb két havi vízfogyasztás négy lányra 19 m3 volt. Szóval nekem sehogy sem stimmel :D Lehet ez a ház egy másik lakásában történt csőtörés miatt?


A vízóraállást délután felírtam, kíváncsi vagyok..

2013. jan. 21. 19:08
 5/7 anonim ***** válasza:

Napi 500 liter simán elmegy...ketten vagyunk, és nincs mosogatógépünk, tehát pazarlóan mosogatunk. A wc, a bidé, a zuhany sokat elvisz, de az kell. A mérőt szoktam ellenőrizni, rendben van. A csatornadíj a drága,, nem a víz...

Sokallottam a villanyt is, aztán átszámoltunk mindent, és bizony annyi...ez olyan mint a hízás...kérem én alig eszem valamit, ésmégis hízom.... Amióta figyelek az étkezés mennyiségére is, visszanyertem a versenysúlyom...

2013. jan. 22. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

nálunk (szintén 2en vagyunk) minden nap zuhanyzás kabinban, 2naponta mosogatok, heti 1* mosunk. 5 hónapja lakunk itt panelban, összesen 5köbméter hidegvíz ment el.

A melegvizet átalányban fizetjük, de az se sokkal több.

Szerintem nagyon sok...

2013. jan. 23. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az 500 literhez..már fel sem tűnik, hogy miért..másik családra is főzünk, mosunk, mert nekik egy vasuk sincs...annyira természetes, hogy fel sem tűnik a sok vízfogyasztás... De most, hogy olvasom a másokét...
2013. jan. 24. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!