Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Milyen messze legyen a mosogat...

Milyen messze legyen a mosogató/mosdó a bojlertől? Sok vizet kell elpocsékolni, hogy meleg víz jöjjön a csapból, ha az a bojlertől ~8 méterre van?

Figyelt kérdés

A mosdókagyló és a konyhai mosogató közötti út légvonalban 4 méter, de ha a vízcöveket a falban vezetik el, a bojlertől a mosogatóig, illetve a bojlertől a mosdókagylóig kb 6-8 métert kell majd kanyarognia a meleg víznek.


Kicsit félek, hogy ez nem lesz túl takarékos, gondolok itt arra, hogy mennyi hideg vizet ki kell engednem, hogy a 6 méterre lévő bojlerből elérjen a meleg víz?


Hallottam olyat is, hogy a mennyezeten viszik el a vízcsövet(?, családi házban is?), de akkor is van 3-4 méter a táv.


Remélem érthető voltam, előre is köszi a segítséget/tanácsokat/tapasztalatokat!


2012. márc. 10. 20:37
 1/7 anonim válasza:
6-8 méter alatt akár 20s is eltelhet mire odaér a melegvíz. Mennyezetben nem szabad vinni, mennyezetről függesztve meg nem túl esztétikus. A falban vagy padlóban célszerű vinni, viszont ilyen távolságnál, hogy azonnal legyen melegvized a csapolónál cirkulációs vezetéket kell kiépíteni. Ez plussz költség a több cső miatt.
2012. márc. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én inkább külön bojlert raktam fel a konyhában mert nem akartam sokáig folyatni a vizet. Évek óta használok egy fogyasztás csökkentő szűrőt, és ez miatt a szokásosnál is lassabban majd egy perc alatt jött volna melegvíz a konyhai csapból.
2012. márc. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

A külön konyhai bojler ellen csak az szól, hogy a mosogató a sarokba fog kerülni. A jelenlegi panelban is így van, és így is van elég probléma, ha a vízszerelőnek hozzá kell férnie.. nemhogy még egy kis bojlert is beszorítsak.

+ még egy készenléti fogyasztás, elfoglal egy kis szekrénnyi helyet, stb.


Ugyanakkor feltételezem mégiscsak hamarabb odaérne a melegvíz. Gondoltam csinálok vagy 3-féle tervet (mit hol kellene elhelyezni), aztán a vízszerelő segít dönteni, hogy melyik lenne praktikusabb / takarékosabb.

2012. márc. 10. 22:11
 4/7 anonim válasza:
Ha most építkeztek, akkor javaslom egy cirkulációs szivattyút szereltessetek be. Annyi, hogy nem két, hanem három vízcső megy a falban. Egy a hideg víznek, egy a meleg víznek, meg egy ami visszaforgatja a vizet a bojlerbe. Mosogatás előtt elindítod, így nem kell kiengedni a csapból a lehűlt vizet.
2012. márc. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi, utána fogok nézni, hogy mi is ez!
2012. márc. 11. 13:41
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha lehetséges, és van padlásotok, én odaraknám a mosdó-mosogató fölé, hogy minél kevesebb útja legyen a melegvíznek. A visszaforgatónak is van vesztesége, mert +hőveszteség,és a szivattyú is fogyaszt.
2012. máj. 13. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Először is:

Az,hogy mennyi hideg víz folyik el az a cső belső átmérőjétől és hosszától függ.Na ebből a hossz adott. Annyit megsúgok,hogy egy 3/4 colosnál 6méter hosszan kevesebb mint 2 liter(1,885l) míg 8 méternél olyan 2,5liter víz van a rendszerben. Fél colosnál ugyanekkora távon 0,8-1,06 liter


Másodszor:

Az,hogy milyen gyorsan megy ki a hideg víz a csőből, az attól függ,hogy mennyi víz van a csőben és,hogy mekkora áteresztőképességű helyen engeded ki a vizet,illetve a nyomástól is,de azt feltüntetik általában a csapok leírásán,hogy mekkora nyomáson annyi az annyi.De ha esetleg mégse ,akkor kiszámolod,hogy mekkora a legkisebb nyílás területe amin a víz áthaladhat,majd szorzod a nyomással megegyező sebességgel (Pl:2,5b=2,5m/s)Persze ehhez tudni kéne,hogy mekkora az adott pillanatban a nyomás a rendszeren. Nyilván az is befolyásolja,ha csak félig nyitod ki a csapot.



Az meg nem érdekel,hogy őskorszaki a kérdés :D

2017. máj. 13. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!