Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Melyik a biztonságosabb panel...

Melyik a biztonságosabb panel vagy a tégla?

Figyelt kérdés
2013. jan. 21. 18:39
 1/8 A kérdező kommentje:
panel lakásoktól félek,hogy leszakad, össze dől ez olyan fobía.olyan sokan laknak benne.
2013. jan. 21. 18:45
 2/8 anonim ***** válasza:
71%

Jól gondolod az idén magyarországon 32 000 000 panelház dőlt össze és 120 000 000-an haltak meg emiatt.


Na ez az amit nem hallottam még magyarországon,

2013. jan. 21. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 kunu lenke ***** válasza:
Hát én biztosan nem költöznék panelba régen mondták, kb 50 év az élettartama,de ez jóval több az biztos de ha megsérül egy komolyabb gázrobbanás én is félnék mikor dől össze.Én inkább a családi ház mellett maradnék az biztos !!
2013. jan. 21. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
55%

kunu lenke: Nagyszerű, csak itt Miskolcon egy valamirevaló családi ház 20 millió, egy panellakás meg

6...

És egy családi ház is összedőlhet.


Kérdező: a panelek sem dőlnek össze. Való igaz, hogy nem évezredekre tervezték őket, viszont folyamatos felújítás, karbantartás alatt áll mindegyik.

2013. jan. 21. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%

Mindkettő, irreális félelem.

A Magyar panelek pluszban megerősítettek a gáz miatt, tehát bőven kibírják a gázrobbanást.

2013. jan. 21. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez különböző nézőpontok szerint változó. Én például ha mindenképpen meg kell történnie a dolognak, akkor "szívesebben" lennék egy gázrobbanáskor vagy földrengéskor egy házgyári nagypanelos házban, mint egy téglaépítésű társasházban. A panelházak masszív szerkezetek, egyedül a panelok összehegesztése utáni részek kitöltése a kritikus pont. Ha nem sikerült rendesen elvégezni a műveletet, akkor könnyedén korrodálódhatnak a lapokat összetartó kapcsok. Az épületgépészet elavulása viszont nincs kapcsolatban a szerkezet stabilitásával, ráadásul az mindkét típusra jellemző.
2013. jan. 21. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
48%

személy szerint sokkal jobban bízom egy vasbetonszerkezetben, mint egy kiégetett agyaghalmazban.


a sok sznob miket kitalál már hogy fikázhassa a panelt, omg!

2013. jan. 22. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem fog összedőlni, ettől ne aggódj. Viszont tűzbiztonságilag, menekülési útvonalaikat tekintve elég rosszak.
2013. jan. 23. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!