Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Panel vagy Tégla lakást...

Panel vagy Tégla lakást vásárolnátok? Távhő kontra Gáz?

Figyelt kérdés
Olcsóbb a panel de rosszabb is mint a tégla?
2011. jan. 9. 12:54
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Ha meg tudod fizetni, akkor csakis tégla. Mi is téglában lakunk, a testvéremék panelben. Ugyanakkora nm-en lakunk (80 Nm), és nekik 3x annyi a fűtésük.
2011. jan. 9. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Ja, és ők még csak szabályozni sem tudják a fűtést.
2011. jan. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Tégla.
2011. jan. 9. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
52%

Kamu az egész. Aki azt mondja tégla az téglában lakik. A fűtés a lakás szigetelésétől függ és a nyílászáróktól. Nem az építőanyagtól. A tégla lakások akkor jók ha családi, de tömbházban egy rakás szarok, arról még nem is beszélve hogy 30-40 éve miből építették a téglát. A panelt soha nem vered szét az úgy össze van rakva hogy jelen pillanatban a legkeményebb anyag. Próbálj fúrni egy téglába és egy panelba, megtudod mi a különbség. A panel 50 év mulva is ott lesz ha 50 éve csinálták, de a téglát lebontják. A panel vasbeton szerkezet ami enyhe tulzással örök, szemben a téglával. Ha tömbházról beszélünk akkor tök mindegy mibe mész a lényeg a szigetelés és a nyílászáró. Aki nem hiszi járjon utána. Én családi házban lakom annál jobb nincs, de laktam tégla és panelben is. Ha valaki azt mondja jobb a tégla annak nincs tapasztalata. Kicsit nézzen utána miből csinálták a téglát 30-40 éve és abban a pillanatban költözni fog.

Ez a saját véleményem ami eltérhet másétól.....

2011. jan. 9. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Ha lehet, akkor semmilyet. Inkább saját házat.

Egyébként szerintem nincs nagy baj a távhővel, nálunk szabályozható, így egy csomót tudunk spórolni vele (pl. ha elutazunk). A lakásunk szigetelése és a nyílászárói nem a legjobbak, de így sem túl sok a hőveszteségünk. Mivel három határoló falunk is belső fal, nem tud úgy igazán kihűlni. A tégla lakásoknál általában legalább két külső fal van.

Ja és konvektorosba ne menjetek semmiképp! Az valami embertelen drága, és nem ad egyenletes hőt!!

2011. jan. 9. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

nekem semmi bajom a távhővel, olcsóbban kijövök mint anno a konvektorral, és sokkal melegebb van.


egyébként a panel és az olcsó házgyári tégla lakások közt nincs semmi különbség, max a fűtés.

ha azt számolod, hogy egy gázfűtéses tégla lakás mondjuk 2-3M fttal drágább mint egy panel.

nos, hány év alatt fogsz te elkölteni 2-3M ftot a fűtésre? nem kevés.


így pláne jobban megéri a panel.


az a baj, hogy ezt az emberek presztízskérdésként kezelik. ki kéne nőni abból, h suttyónak nézik azt, aki panelben lakik...

2011. jan. 9. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
87%
Első vagyok. Miért nézném suttyónak? Az én testvérem is abban lakik.... Reális volt a kérdés, sztem reális válaszokat kapott a kérdező.
2011. jan. 9. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
91%
Hogy hol vannak a régi téglalaházak? Te szerencsétlen nézzél el a körútra tudod 4-6 os villamos ott 200 helyenként 250 éves Tégla házakat láthatsz amire ha vigyázznának és a cigók nem ba*ssznák széjjel örök életűek lennének. A panel meg előbb utóbb elkezd porlani és szétesni 70 évre tervezték őket. Még az első generációs panel lakásoknak van 20 évük. Nem véletlen hogy a panel egyre kevesebbet ér. Ha valóban akárcsak megközelítené a téglát akkor nem harmadanyiért lehetne venni panelt. Nekem egyik sincs házam van. De, éltem panelban és téglában. Fűtés min fele annyi volt téglában, hang és zaj szigetelése ezerszer jobb. Kevesebb az élösködő.
2011. jan. 9. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
10%

Buta emberekkel nem érdemes vitázni. Baromságot beszélsz, és még büszke is vagy rá. Köszi a lepontozást te fé.reg. A kérdezőnek válaszoltam és nem a te elvakult véleményedre vagyok kíváncsi. Elporlik a vasbeton? XD fiam üldögélj nyugodtan a téglában. A vasbeton örök, csak annyira bu.ta vagy ezt hiába magyaráznám. A panel hegesztési illesztéseit kell 80-100 évente felülvizsgálni és örök. A vasbeton elporlik? XD Nézz meg egy 50 éves panelt és egy 50 éves téglát. A téglát nem lelakják hanem esik szét..

A kérdezőnek a válasz: a szigetelés és a nyílászáró a fontos. 10 emeletes panelba ne menj de 3-4 emeletest minden további gond nélkül ajánlom..

2011. jan. 10. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
77%

Te mérhetetlenül primitív és egyszerű ember! Én nem pontoztalak le! Ha le is pontoztalak volna akkor is szánalmas ahogyan vergődsz és ezekszerint ennyire nincsen érték itéleted hogy egy internetes oldalon lévő százalékpontod csökkenése következtében ilyen mérhetettlen szinten tombolsz és kirohansz! Szerintem idegbeteg vagy barátom nem kicsit! Arról amit írtál annyi hozzáfűzni valóm van hogy természetesen én is a kötőanyagra gondoltam nem magára a beton elemekre. Arról pedig végkép nem tehetek hogy csóró vagy és nem telik kertes házra a Budai hegyekben, vélhetően akkor nem istenítenéd ennyire a panelodat.

További mindenjót kívánok neked:) Ha szeretnéd megírom neked szívesen a Pszichiátriai intézet telefonszámát vagy pedig egy jó pszichológusét:)

2011. jan. 11. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!