Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hova költöznél Budapesten és...

Hova költöznél Budapesten és miért?

Figyelt kérdés
Melyik kerületbe? házba? lakásba? mekkorába? Terasszal? Tetőtérbe?

2013. jan. 24. 04:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Valahova a rakpartok közelében, kb. mindegy, melyik kerületben.

Lehetőleg teraszos házba.

2013. jan. 24. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Ki a "szélére", megfelelő, stabil szociokulturális háttérrel rendelkező lakók közé, 80nm körüli kertes ház + jóóó nagy, száraz pince (iker kizárva, a fal másik oldalán ne a szomszéd horkolása legyen).

Lehet terasz is, de nekem fontosabb a jó nagy, kevéssé tagolt, nem árnyékolt déli fal (légkollektor).

Lehetőleg felújítandó állapotban (jelentősen olcsóbb, és nem kell fájó szívvel lebontani a frissen, eladás előtt felrakott, ám ocsmány csempét, stb. Szerkezetileg is "tisztábban látja" az ember az épület kritikus helyeit, és a felújítással egy szusszra letudja a teljes nyílászáró-cserét + hőszigetelést + víz-, gáz-, csatorna- és villanyszerelést / felújítást).


Az se baj, ha értelmes távolságra van pár "alternatív" közlekedési lehetőségtől (pl. vasút), jól jön az egy kis havazásnál, mert a közteresek ugyebár "felkészültek a télre, csak hóra nem számítottak).


Hogy miért ki? A légszennyezettség a "szélén" a legalacsonyabb, a levegő tisztább, üdébb (A XVII. egy része pl. a Gellért-hegy magasságában van, ha jól tudom), a kert ad egy kis "távolságot" a szomszédságtól (ha elszellenti magát a mellékhelység kagylóján, akkor nem nálam csapja fel a WC-deszkát a szele), a kertben meg tavasztól őszig lehet relaxálni.. :)

2013. jan. 24. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Óbudára, egy nagyobb házba, valahol a "zöldben". :)

(Szép álom...)

2013. jan. 24. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Ha elegendő pénzem, és kocsim, meg jogsim lenne, akkor házba, és peremkerületbe.

Ha csak pénzem lenne, de tömegközlekedéssel akarnék menni, akkor a 14. és 15. kerületben álló házba.

Ha közepesen sok pénzem lenne, akkor 14. és 15. kerületi lakásba.

Mivel se pénz, se kocsi, így marad a belváros (5., 6., 7., kerület, és esetleg az 1., 2., 9., 13. kerület bizonyos részei), és egy kicsi lakás.


Mindegy, hogy ház, vagy lakás, max 80 nm-t tudnék rendben tartani. Ha nyernék a lottón, és lehetne bejárónőm, akkor max 120-asra neveznék be. Nagyobb hodályban nem is futnék össze a családtagokkal egész nap. O.o


Az emelet majdnem mindegy, bár a földszint túl hideg, és a túl magasan levő lakásokat nem védi fa, ezért nyáron hőség van bennük. Ha nagypolgári, és lift nélküli, akkor max 2. emeletig mennénk (akarunk majd egy gyereket, és babakocsistul, bevásárlószatyrostul megszakadnék, ha magasabbra kéne menni. Ja, és azért a földszintnek is megvan a maga előnye: sosem kéne csak azért visszafognom a gyerekem természetes, és normális mozgásigényét, nehogy az alattunk lakók felszóljanak! :(


Tériszonyos vagyok egy kicsit, szóval nekem se erkély, se terasz nem szükséges. Egyébként is rettegnék, hogy leesik onnan a gyerek, vagy kifut a háziállatunk...

2013. jan. 24. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Egyébként pedig tök jó a kérdésed! Imádok ilyesmiről beszélgetni! Azért is, mert nem vagyok budapesti, és gyűjtenem kell az infókat, hogy hova nem szabad költözni. Például azt már tudom, hogy azért alacsonyak a Havanna lakótelepi lakások, mert egyrészt panel, másrészt sok ott a rosszéletű ember, és a bűncselekmény. A 8. kerület bizonyos részeit meg a saját szememmel láttam, hogy mennyire koszos, lerobbant, csótányos. Tudom azt is már, hogy a 13. kerületi Teve utcában van három olyan ház, ami düledezik, alá van ducolva, és 60 lakásból 40 önkormányzati.
2013. jan. 24. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Korlátlan kerettel és kocsival XXII. vagy XVII., kertes házba, bár már ilyen peremkerületekben is nehéz olyan telket találni, ahol távol lennének a szomszédok. (Meg mire odajutok, hogy ennyi pénzem lesz, remélem, hogy már rég nem itt fogok élni.)
2013. jan. 24. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Lienah válasza:

Kedves 5.!

Nem bántásból vagy ilyesmi..., de én a Havanna lakótelepen lakok (immár 5éve), előtte a 6. kerületben laktam meg a 21. kerületben. A Havanna lakótelepről mindig csak olyanokat hallottam hogy azt gondoltam, nah oda még véletlen se megyek (hogy majdnem olyan mint régen a 8.kerület). DE elárul, azért költöztem oda mert semmi ilyesmit nem tapasztaltam (egyik ismerősöm aki a Havanna lakótelepre született, mesélte hogy régen milyen balhék voltak....), mára egy kultúrált lakótelep lett (bekamerázva az egész, épületek újraszigetelve/felújítva, polgárőrség az iskolák közelében az autós forgalom megállítására stb....).


És hogy a kérdezőnek is válaszoljak:

Ha sok-sok pénzem lenne akkor tuti egy tó melletti házikót vennék (vagy a nagy álom az a szigetszentmiklósi tavaknál egy kis "szigetet" venni és építkezni....) meg valami vidéki nyaraló és esetleg a belvárosban egy luk, hogy lehessen hol aludni mittomén buli után vagy ilyesmi...

Ha kicsit kevesebb pénzem lenne akkor a Havannán vennék két egymás melletti kislakást, amit egybenyitnék (B variációban egymás fölöttiből csinálnék duplexet:) ) .

Ha simán csak egy lakásnyi lóvém lenne akkor szintén a Havannán vennék egy 59nm-es lakást (mert annak tetszik az elrendezése) felújítanám és úgy cirka meglennék 7-9millióból....

2013. jan. 24. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Köszönöm 7-es! Én is olvastam, hogy jobb már a Havanna lakótelep, csak nem tudtam, hogy ennyire. :) Sajnos, nekünk az nagyon kiesik az esetleges lakóhelytől, pedig tényleg jó áron lehetne lakást venni.
2013. jan. 24. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 kovpet ***** válasza:

"vagy a nagy álom az a szigetszentmiklósi tavaknál egy kis "szigetet" venni és építkezni...."


1-2 éve lehetett venni egy szigetet, konkrétan 1 (egy!) millióért. Sokáig nem adták el, sok blog elemezte, hogy miért. Guglizd csak meg, én is majdnem beneveztem rá, csak ugye átgondoltam és nem :)

2013. jan. 24. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 kovpet ***** válasza:

Megtaláltam:

[link]

2013. jan. 24. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!