Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Vettünk egy haszált házat és...

Vettünk egy haszált házat és hozzáépítünk egy teljesen új részt. (alap, falak Stb.) Szeretnénk előre felvenni a szocpol. Mennyit lehet? Milyen feltételekkel? Teljes szocpol jár?

Figyelt kérdés
A falak és a födém már megvan.Két szintes és két gyerekszoba lenne föntre.a hozzáépítésnél.
2008. jún. 3. 06:33
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha már meglévő ingatlanhoz építesz hozzá az bővítésnek számít. Ezt meglévő 2 gyermek esetén veheted igénybe és csak a fél szocpol jár, tehát két meglévő gyermeknél 1,2 M Ft. De meg van határozva, hogy hány négyzetméternek kell lennie egyenként a szobáknak. Menj be egy bankba / bármelyikbe / és tájékozódj, mert úgy tudom útólag / tehát ha műszaki ellenőr átvette / már nem folyósítják.
2008. jún. 12. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

az előző hozzászóló téved, mert egy gyermek után is van félszocpol, de abban is, hogy 2 gyermek után 900 ezer forint. ( 2x450 ezer)

A félszocpol felvételének legfontosabb szabálya, hogy legalább egy 12 m2 meghaladó szobával kell bővülnie a régi háznak.

2008. jún. 12. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az első hozzászóló vagyok és üzenném a másodiknak, hogy bankban dolgozom, úgyhogy kicsit jobban értek hozzá... ne beszéljen zöldségeket.

1. gyerek: 450.000,-

2. gyerek: 750.000,-

Tehát együtt ez 1,2 M Ft, de továbbra is hangsúlyozom, hogy csak kettő vagy több gyermek esetében jár bővítésnél, ha méltányolható a lakásigény. De be kell menni egy bankba, mert vannak egyéb feltételei is.

2008. jún. 12. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

a leányom most vette fel EGY gyermek után a félszocpolt!

ha én zöldségeket beszélek, akkor Te kb, biztonsági őr lehetsz a bankban, és igaz, hogy akkor is bankban dolgozol. a 2x750 ezerből, hogy lesz 1 millió 200 ezer?

2008. jún. 13. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
az amit leírtálk, hogy első 450 a második 750 ilyenről még soha nem beszéltek, pedig most jártuk végig az utat!!!!!
2008. jún. 13. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A Te lányod valószínüleg otthonteremtési támogatást vett fel, amit használt lakás vásárlására adnak már 1 meglévő gyermek estében is. De a kérdező bővítésről beszél. És nem biztonsági őr vagyok, hiteleket és szocpolokat folyósítok. Igaz 1,5 éve itthon vagyok a kislányommal, de azért ennyire még emlékszem. Ja és 450.000+750.000 az "barátok közt" is 1.200.000:-)....
2008. jún. 13. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
nem, a leányom félszocpolt vett fel, de annyiban igazad van, hogy bankfüggő a dolog, mert sok ismerőssel beszéltem, változó a támogatás lehetősége, és mértéke. Mindenki azt tanácsolta, hogy szét kell a bankok között nézni.
2008. jún. 14. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!