Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Milyen belső hőszigetelést...

Milyen belső hőszigetelést ajánlanátok ilyen körülmények között?

Figyelt kérdés

A külső hőszigetelés esztétikai okok miatt nem jöhet szóba, így marad a belső.

Na már most, azt már tudjuk, hogy pl. a 2cm-es Hungarocell felragasztása azért sem a legjobb módszer, mert bepenészedhet alatta a fal. Legutóbb olyat ajánlottak, ahol építenének egy vázat, abba 5 cm szálas anyag, arra gipszkarton, így tud szellőzni a fal.

A ferde fal mögött a tető alatt 10 cm-es kőzetgyapot szigetelés van. Szükség van-e az 5 cm-es szigetelésre, ami, mire minden rákerül, 7 cm-errel kisebbíti meg a helységeket, nem lenne-e elég pl. 2 cm-es? Vagy egyéb más módszer, aminek nem ökör az ára?


2013. febr. 2. 22:27
1 2
 1/16 kunu lenke ***** válasza:
Szia.Javaslom a Protektor hőszigetelő bevonat külső(homlokzati) és beltéri is van!Minimum 6 fok az amit én saját magam láttam a tesztet!!!Egy elérhetőségük:06707720794
2013. febr. 3. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 kunu lenke ***** válasza:
Bocsi elfelejtettem írni,hogy ez festék ,így nem vesz el a térből és páraáteresztő lélegző és megakadályozza a penészesedést.
2013. febr. 3. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
45%
szeritem leggyorsab leg tisztáb melo,,, gipszkarton vasprofil fel furva a falra gipszkarton allá pedig, isover szigetelő anyag egyszerű munka és gyors ,,, kis bandázsolás kis feték enyi....
2013. febr. 3. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Mi az az esztétikai ok, ami miatt nem jöhet szóba? Műemléki védett az épület? Ennél gyengébb esztétikai okot nem tartanék elégnek arra, hogy belülről szigeteljek egy szabadon álló házat.


Az általad leírt megoldás úgy tudna páratechnikailag biztonságosabb lenni, ha a favázra, a hőszigetelés belső oldalára párazáró fóliát tennél és arra a gipszkartont. Az a legfontosabb, hogy a belső pára ne menjen bele a hőszigetelésbe, mert azon áthaladva a fal és a hőszigetelés között kicsapódik. De ebben az esetben gondold el, hogy mi van, ha valamit rögzítesz a falra, visszateszed bele a konektorokat, fűtőtestet, stb. Minden ilyennel a párazárást rontod.


Jobb megoldás egy eleve páragazdálkodó hőszigetelést feltenni (pl. Multipor). De ha lehet, mégis inkább kívülről!

2013. febr. 3. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

"A ferde fal mögött a tető alatt..." - tehát tetőtérről van szó?


Nálunk a szarufák közé ment 15 cm + belülre keresztirányban lécváz közé 10 cm kőzetgyapot.


Nem értem 5 cm-en spórolni? Végül "többe kerül a leves, mint a hús".


Döntsd el hogy hőszigetelni akarsz, vagy felvágni az asszonyod előtt, hogy megint annyit dolgoztál mint állat.

2013. febr. 4. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Ha saját magad megcsinálod, akkor megspórolod a költségek kb. felét.
2013. febr. 4. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Ha a jelenlegi burkolatot leszeded biztos nyersz néhány cm-t, és legalább biztosan tudod hol futnak a szarufák, amihez rögzíteni lehet. A jelenlegi párazáró fóliát fennhagyhatod. Elég, ha meg szurkálod, hogy ki tudjon szellőzni.

A gipszkarton alá úgyis kell majd új párazárót rakni.



Ha jól értem, egy szarufa alatti hőszigetelést fogsz csinálni.

Lásd: [link]

2013. febr. 4. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

A hőszigetelés más mint a vízszigetelés.


Vízszigetelésből elegendő egy vékony fólia, ami elzárja a nedvesség útját.

A hőszigetelés annyiban más, hogy a jósága a vastagságával arányosan nő.

2013. febr. 4. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

A kőzetgyapotnál ár/érték arányban jobbat csak a polisztirolt ismerem, de azt ferde tetőre nem raknám.

Egy lakástűz esetén nem szeretném ha csepegne és füstölögne az olvadt polisztirol.

2013. febr. 4. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Üdv!

Belső hőszigetelésnek nagyon sok hátránya van.

1. Hacsak nem tetőtérről van szó, elveszik a hőtároló tömeged, azaz gyorsan fel fog melegedni, de gyorsan ki is fog hűlni a lakás.

2. Rengeteg munka (szerelvények kihelyezése, villamos vezetékek toldozgatása, stb.).

3. Erősen hőhídas lesz a külső falba csatlakozó falaknál.

4. A befektetett összeg sohasem térül majd meg.


Azzal a válaszadóval értek egyet, aki csak akkor tartja elfogadhatónak a belső hőszigetelést, ha műemléki épületben laksz és meg van kötve a kezed. De akkor valószínűsítem, hogy egy fűtésrendszer korszerűsítéssel többet érsz el...


Vagy marad a "csodafesték", amit még ajánlottak feljebb, kérdezz rá a desztillált vízzel közlekedő autóra is, azt hiszem azt is ők forgalmazzák...

2013. febr. 4. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!