Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Tüzifa egy oldalról nyitott...

Tüzifa egy oldalról nyitott garázsban is szárad annyit mintha minden irányból levegő érné?

Figyelt kérdés
A garázs egyik oldalsó falának elejétől a végéig egymásra pakolnám a fát.
2013. febr. 3. 12:49
 1/10 Zsolt75 ***** válasza:

Ha jár a levegő a garázsban akkor szárad. A lényeg, hogy legyen valami légáramlat.


Én inkább a szabadban tárolom, csak a tetejét letakarva, mert így nyáron a melegbe is jól szárad. Ez a legjobb módszer, de ha neked nincs erre lehetőséged , akkor a garázs is jó, csak ne zárd be!

2013. febr. 3. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Lenne lehetőségem, de sajnos nagyon rálátnak a ház egyik végéből és félek, hogy esetleg kilopnák, ha látják mennyi fa van bent.
2013. febr. 3. 16:35
 3/10 kunu lenke ***** válasza:

Szia.Száradni mindenképpen fog csak kicsit lassabban,de azért az is ugyan

úgy leadja a fűtőértéket csak lassabban fog leégni!Én frissen vágott fával fűtök és én így jobban szeretem mert nem ég le túl gyorsan.De mindenki másképp csinálja?!

2013. febr. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Hát az biztos, hogy nem ég el gyorsabban mert nagyon meg sem gyullad, most én is azzal fűtök, de jövőre már egy fél évnyi száradás után akarok fűteni a fámmal,ó. Hát nem tudom mi lenne a legjobb, kb 6 hónapot száradna, most van kint fám a garázs ajtajában, az 3 hét alatt a külső felülete legalábbis elég szépen kiszáradt. De nem akarok kicseszni magammal, hogy aztán ne nagyon száradjon a garázsban. De azt javasolta nekem valaki aki ott szárított, hogy megszárad ott is.
2013. febr. 4. 08:01
 5/10 Zsolt75 ***** válasza:

A vizes fával a legnagyobb gond, hogy a fűtőértéke töredéke a száraznak (kb fele). Igaz, hogy nem lobban el de meleget se ad úgy mintha kiszáradna. (Vizesen akár 2x annyi is kell belőle, tehát gazdaságtalan)

Mikor elkezdtem fával tüzelni nekem is ilyen gondjaim voltak mint neked. Bepakoltam a garázsba - bezárva nem száradt. Rájöttem, hogy kint a szabadban gyorsabban szárad. A friss akár jól felhasogatva 1-2 hét szellőzés után már sokkal jobban égett.

Jelenleg ott tartok, hogy már tavasszal megvan a tüzelőm, nyáron jól kiszárad, Ősszel le is takarom a tetejét (mire jönnek az esős idők) és télre első osztályú tűzifám van. Ha teheted javaslom neked is ezt a módszert, hogy mielőbb szerezd be a fát. Akár egy évvel is ha van helyed és az anyagiak is engedik. 1x ha ezt meg tudja tenni az ember akkor utána már nem lesz gondja.

2013. febr. 4. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Így tervezem, áprilisban be akarok vásárolni, csak az a dilemmám, hogy hol tároljam. Mert 40-50 q fát pakolászni ide-oda év közben többször nem lenne szerencsés, a garázsban biztos vagyok benne, hiába teljesen nyitott egy oldalról, de nem száradna annyit mint kint. Viszont a levegőn meg annyira rá lehetne látni, és pont azt hallom, hogy lopják ki a tüzifát az udvarokról :(
2013. febr. 5. 09:07
 7/10 Zsolt75 ***** válasza:

Megértem az aggodalmad. Nekem kalodába van berakva a fám és egy raklap békával mozgatom. Én sem akartam sokat pakolni ezért tértem át erre a módszerre.


Nem tudom mik a lehetőségeid, de a tolvajok ellen egy kutya lehet megoldást nyújt vagy ha ezt nem lehet akkor egy kamera. (de lehet, hogy egy vigyázz a kutya harap tábla is visszatartó)

Persze ha valaki nagyon el akarja vinni az ellen szinte semmi nincs ami gátolná.

2013. febr. 5. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
nekünk is 1 évet szárad a nyitott színben, sajnos kétszer kell így pakolni
2013. ápr. 13. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

A vizes fával nem csak az a baj, hogy nem úgy fűt, ahogy kéne, de majd jól telerakódik a kéményed kátránnyal, meg minden ganéval, hogy nem megy át rajta a füst, aztán szépen visszacsap, és a kazán ajtón fog távozni.. már ha egyáltalán meg tudod gyújtani.


Csak idő kérdése. Nálunk is probléma volt, pedig nem sokat fűtöttünk fával. Pucolhattuk a kéményt egy darabig.

2013. szept. 3. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
*nem sokat fűtöttünk vizes fával*
2013. szept. 3. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!