Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Az új kályhánk csak nyitott...

Az új kályhánk csak nyitott ablaknál működik megfelelően. Ha becsukom az ablakot, elkezd visszafelé jönni a füst és tűz is rövidesen kialszik. Mi okozhatja ezt a jelenséget és mi lehet a megoldás?

Figyelt kérdés

Építettem egy rakétakályhát, mert a régi kályhánk teljesen tönkrement. Az új kályha remekül működik mindaddig, amíg a

füstcsövet ki nem vezetem a lakásból. Sőt, akkor is jól működik, ha már ki van vezetve, de nyitva az ablak. Viszont, amint becsukom az ablakot, megszűnik a "rakéta-effektus", a füst elkezd visszafelé jönni és a tűz is rövidesen kialszik. Már ötször bontottam le és építettem újra a kályhát, mire rájöttem, hogy nem a kályhával magával van baj, hiszen nyitott ablaknál remekül ég és nem füstöl vissza.

A füstcsövet a valaha volt gázkonvektor füstnyílásán vezettem ki, ez adta magát, más lehetőség pedig nincs. Ez kb. 100-110 cm magasan van a padló felett. Elképzelhető, hogy magasabban kéne a füstcsőnek végződnie? Nagyon nehezen és további költséggel, de ezt még meg tudnám oldani, ha mások is ezt javasolják, de mivel nincs több csövem, ezt még kipróbálni sem tudom. Más ötletem nincs, fűteni pedig kéne, mert nagyon hideg van. Kérem, ha bármi ötleted van, oszd meg velem! Minden segítséget előre is szívből köszönök.



#fűtés #kályha #kémény #füstcső #visszafüstölés #visszafüstöl
2013. jan. 25. 14:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Minden kályha így működik. Kell neki a levegőutánpótlás. Pótolni kell azt a levegőt, ami kimegy a kéményen. Ennél a típusnál a hagyományosnál még nagyobb huzat kell. Kell csinálnod neki egy külső levegő becsatlakozást..
2013. jan. 25. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Kicsit utánanéztem mi is ez...


Ezek többnyire nem rendelkeznek füstcsővel, így nem pontosan értem, hogyan néz ki a tied. Esetleg egy kép segítene...


Ami biztos:

Ez a kályha rengeteg levegőt használ az égéshez. Ez lehet az oka, hogy nem működik, ha becsukod az ablakot. Jó megoldás lehetne, ha közvetlenül kintről táplálnád meg levegővel.

2013. jan. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Zsolt75 ***** válasza:
Szerintem is egy külső levegő csonk kellene amit egy pillangó szeleppel tudsz szabályozni.
2013. jan. 25. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A "valaha volt konvektor" is úgy működött, hogy kintről kapta az égéshez szükséges levegőt!
2013. jan. 25. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. Igazán kézenfekvőnek tűnik, hogy több levegőre van szükség. Valószínűleg azért nem jutott eszembe, mert az előző kályha - amelyik tönkrement - nem igényelt ilyen megoldást. (Csak sajnos szétnyílt a hátoldalán, a hegesztésnél végig és már hiába próbáltuk befoltozni a nyílást.)

Mégegyszer; nagyon köszönöm a segítségeteket.

2013. jan. 26. 22:25
 6/6 A kérdező kommentje:

Igaz, hogy nem kimondottan füstcső vezeti el az égésterméket az ilyenfajta kályhából, de sajnos nem ismerem a szakkifejezéseket, az egyszerűség kedvéért írtam füstcsövet, végül is a funkciója ahhoz hasonlít a leginkább. Azért itt is képződik némi füst, bár tényleg sokkal kevesebb, mint a megszokott kályháknál, de elsősorban a meleg benntartására használatos az elvezető cső.

Köszönöm a segítségeteket.

2013. jan. 26. 22:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!