Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Vegyestüzelésű kazánban lehet...

Vegyestüzelésű kazánban lehet műanyaggal tüzelni?

Figyelt kérdés
Felajánlottak sok törött műanyag zöldséges rekeszt,hogy tüzeljem el,de nem tudom,hogy nem tenne e kárt a kazánba.És azt sem tudom,hogy szabad e ilyennel fűteni.Büntetést sem szeretnék.
2013. febr. 6. 21:26
 1/6 anonim ***** válasza:
19%
Sötétedés után, amikor már nem látszik az ocsmány fekete füstje, akkor a rendes tüzelővel együtt -apránként- eltüzelheted. Nálunk is minden szemetet megeszik a kályha.
2013. febr. 6. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
44%
Én nem tenném. Egyrészt rohadt büdös lesz tőle, másrészt a leolvadó, de el nem égő műanyagot nem lesz vicces eltakarítani a kazánból.
2013. febr. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
79%

Ez nem a legjobb ötlet.


Egyrészt mert a felszabaduló főleg ciánvegyületekkel mérgezed azt a környezetet, amiben a te gyereked, meg az én gyerekem élni fog.


Másrészt irdatlan büdös lesz a környéken, és ez elég egy jóindulatú szomszéd feljelentéséhez. Ha pedig rádbizonyítják (műszeres anilitikai vizsgálatot végeznek ilyenkor a koromból) akkor olyan büntetést kapsz, hogy abból 10 évig futná tüzelőre.


Harmadrészt: a tökéletlen égés miatt gyantás koromréteg képződik a kémény belső falán - rendszerint ez a kéménytüzek oka.

2013. febr. 6. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
56%

Nem ajánlott...Az előttem szóló leírtam. A kéményen olvadós, fekete massza alakul ki, amit folyamatos fűtés mellett akár hetente ki kéne tisztítanod.

Viszont ha ésszel csinálod, fával vegyítve egy-egy "rádobásnál" rakod bele, még elmegy...

2013. febr. 6. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Zsolt75 ***** válasza:
51%

Semmiképp ne tedd.. A szemét a szemetesbe való nem a kazánba.


Lerakódik a kazánba, a kéménybe a műanyag és rontja a hatásfokát. Akár tönkre is teheti a kazánodat ha valami komolyabb szerkezet.


A műanyagból kiváló dioxin rákkeltő és környezetszennyező.


A háztartásban keletkező hulladékot minden évben 3m3 ig ingyen leadhatod a szeméttelepeken.

Javaslom én is, hogy ilyesfajta kultúrált megoldást keress.

Gondolj bele ha mindenki csak egy kicsit károsítja a környezetét, mert az úgyse számít, mert kevés mi lenne?

2013. febr. 7. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
76%
Felajánlottak sok törött műanyag zöldséges rekeszt,hogy tüzeljem el.... Tehát rád akarnak sózni egy adag szemetet,hogy ne az ő gondjuk legyen..kedves :)))) A többit már mindenki jól leírta...az elsőnek meg olyan szomszédokat kívánok akik a tanácsát meg is fogadnák..neki meg jó fuldoklást!
2013. febr. 7. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!