Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Kéménynél a huzatot előre...

Kéménynél a huzatot előre honnan tudom, hogy elég jó lesz-e? Be tudja mérni valaki?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő: 2 kandallónk van egy kéményen.De meguntunk vele kínlódni,hogy két helyre fűtsünk(az egyik egy szobában van a másik a konyhában) így központi fűtést szeretnénk.Kémény egy van(a konyha és az egyik szoba falában szinte)másikat nem tudunk építeni.

Ez a kémény átmérőjében kazánhoz készült,de a kazánt nem tehetem sem a konyhába,se az egyik szobába.Van egy előszobánk,oda tennénk kazánt,kb 3 méterre a kéménytől lenne a kazán.Ki tudná megmondani,hogy jó lenne-e a huzat? Kéményseprő?Vagy csak akkor derül ki,ha minden kész lesz?

Bocsi,kicsit hosszú lett.


2013. febr. 7. 15:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Inkább kéményes szakember.Én kissé sokallom a 3 méteres

elhúzást.

2013. febr. 7. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Zsolt75 ***** válasza:

Én nem vagyok kéményes szakember, de a 3m elhúzás valószínűleg sok lesz.


Utólagos lemezkémény beszerelésbe nem gondolkoztatok?

Esetleg egy vízteres kandallóba, amit a meglévő kéményhez közelebb tudtok rakni?


A fentiekből nem derül ki, hogy van már meglévő kazánotok?

Ha igen akkor nyilván ezt akarnátok használni....


Mindenképpen kérdezzetek meg egy kéményes céget vagy szakembert mert a 3m eltolás elég soknak tűnik.

2013. febr. 7. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Szerintem nem lesz sok, csak jó vastag füstcső legyen. Mekkora a kémény (keresztmetszete és magassága)?


A kéményes szakember azt fogja mondani, hogy nem lesz jó, új kémény kell. Az az érdeke, abból van pénze.

2013. febr. 7. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Zsolt75 ***** válasza:

Persze a kéményes szakember mind hülye de mi laikusok sokkal jobban tudunk mindent!

Az a sok mérgezéses haláleset amit évente a TV mutat csak véletlen, meg a sok tűzeset a házaknál.


Remek tanácsokat adsz kedves előző....

2013. febr. 7. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Milyen az a lemezkémény?
2013. febr. 7. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Zsolt75 ***** válasza:
A lemezkéményt utólagosan is be lehet építeni. Megbontják a födémet, a tetőt és egy dupla falu szigetelt kéménycsövet építenek be. Ezt bárhova lehet építeni a házon belül utólagosan. Teljesen egyenértékű a modern épített kéményekkel és esztétikus is.
2013. febr. 7. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
(másikat nem tudunk építeni. )Ez benne volt a kérdésbe.
2013. febr. 7. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Mindenképpen kéményes szakember kell hozzá. Kandallóhoz lehet, hogy ki sincs bélelve a kémény, kazánhoz pedig ki kell béleltetni szerintem. A kémény bélelés anyag+munkadíj nekünk 12000 Ft volt méterenként, plusz a kéményhez szakemberrel huzatszámítást (és tervet) kell csinálni (nem tudom mennyibe kerül, nekünk ismerős csinálta meg grátisz). Ja és ha központi fűtés gáz lenne, akkor még gázterv is kell, meg gázszerelés (nekünk gázterv 30000 Ft volt, gázszerelést apukám csinálta, aki gázszerelő).

Az egyik korábbi válaszoló írta a lemezkéményt, szerintem a szerelt kéményre gondolt (előre gyártott elemekből, lehet ilyet kapni). Szerintem érdemes ezen elgondolkodni, mert a 3m elhúzás szerintem is sok lesz, plusz a bélelés árát is kalkulálva már nem biztos, hogy annyival többe kerülne a szerelt kémény.

2013. febr. 7. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"Persze a kéményes szakember mind hülye de mi laikusok sokkal jobban tudunk mindent!"


Nem azt mondtam, hogy hülyék, hanem azt, hogy mit ÉRDEKÜK mondani...


A kémények statikus huzata egyébként NEM függ az oldalirányú elhúzástól (csak a füstgáz hőmérséklettől, környezeti hőmérséklettől, magasságtól, esetleg hőszigeteléstől).


Amúgy van egy előírás, hogy a füstcső plusz elhúzás max. 3m lehet (legalább 6m hasznos kéménymagasság figyelembe vételével).


Jó lesz az!

2013. febr. 7. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Egy kéménybe csak egy fütőtest köthető be .Ha többet akarunk bekötni,a kémények belseje már megosztottak .

A belső nyilás minimum 12x12 es.Az a jó,ha ez kör alaku,azaz 12cm átmérő .A füst spirálisan száll fel a kéményben.SZögletes belsőnél mindig a falba ütközik és lelassul .Ha csak ez az egy kazán lesz bekötve,a füst cső nem vizszintes lesz,hanem emelkedő,akkor jó lesz .

2013. febr. 7. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!