Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Kéménynél a huzatot előre...

Kéménynél a huzatot előre honnan tudom, hogy elég jó lesz-e? Be tudja mérni valaki?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő: 2 kandallónk van egy kéményen.De meguntunk vele kínlódni,hogy két helyre fűtsünk(az egyik egy szobában van a másik a konyhában) így központi fűtést szeretnénk.Kémény egy van(a konyha és az egyik szoba falában szinte)másikat nem tudunk építeni.

Ez a kémény átmérőjében kazánhoz készült,de a kazánt nem tehetem sem a konyhába,se az egyik szobába.Van egy előszobánk,oda tennénk kazánt,kb 3 méterre a kéménytől lenne a kazán.Ki tudná megmondani,hogy jó lenne-e a huzat? Kéményseprő?Vagy csak akkor derül ki,ha minden kész lesz?

Bocsi,kicsit hosszú lett.


2013. febr. 7. 15:09
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat!


Födémet már nem tudjuk(és nem is akarjuk) megbontani,mert szigetelve van,irtó sok munka meg pénz lenne akármit is kivezetni a tetőn.

A jelenlegi kéménybe mint már írtam is 2 db kandalló van kötve,ez hellyel-közzel befűti a házat,viszont nem szeretnénk két helyre tüzelni/koszolni.


Átgondoltuk a vízteres kandallót is,de annyi pénzünk nincs csak magára a fűtő berendezésre(kazánt is talán tudunk venni használtan,radiátorok már megvannak,csövek is kellenek,kész káosz),illetve a kosz akkor bent marad a házban,mivel a konyha és az egyik szoba falában van a kémény.Bárhová teszem,kosz lesz,mint eddig...


Kémény központi fűtéshez(vegyes tüzelés,nem gáz,de nekünk vegyes lesz) készült,jó a belső átmérője,jó minden hozzá.(ezt kéményseprő mondta tavaly)


Keresek majd ajánlásotok szerint egy "kéményes" szakembert is!A kéményseprő szerint jó lesz a 3 méter,csak csúnya lesz a füstcső keresztül a konyhán.De jobbat nem tudok.(ezt is tavaly kérdeztük)

Kéményünk 7,5 méter magas,olyan 17-20 centi a belső átmérője(én se gondoltam,jó a huzat,-de nem hittem volna,hogy ennyire-mert a kandallókban nincs parázs kis időn belül)


Köszi még egyszer annak,aki időt szánt a kérdésemre!!!

2013. febr. 18. 13:47
 12/12 anonim ***** válasza:
Köszönjük(a többiek nevében is),hogy visszaírtál.
2013. febr. 18. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!