Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Milyen kazánt érdemes venni?...

Milyen kazánt érdemes venni? Lemezt vagy öntöttvast? Melyek a jó márkák, illetve típusok maximum 230000ft körül?

Figyelt kérdés

2013. febr. 9. 09:15
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem ideírni, hogy vegyes tüzelésű kazánt szeretnék min 27KW teljesítménnyel...
2013. febr. 9. 09:16
 2/17 szokratesz ***** válasza:
43%

Öntvény: korlátlan élettartam normális használat esetén. mechanikai behatásokra érzékeny (leejtés, fagyás, fórróállapotban hidegvíz ráengedés.)

Lemezkazán....magyarországon nem tudnak jót csinálni. De ha veszel egy használt osztrákot akkor az felér tartóságban az öntvénnyel, hatásfokban pedig messze felülmúlja.

Nekem is van egy 28 éves osztrák kazánom (thermostrom) és 30 kw-al 200 m2 szigeteletlen házat fűt.

2013. febr. 9. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Totya öntöttvas ! A mai napig gyártják őket ,és jók is.!! itt a gyártó :

[link]

2013. febr. 9. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
3-as v ok. Ott meg is veheted első kézből!!!! Rokon nemrégen ott vette.
2013. febr. 9. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 szokratesz ***** válasza:
0%
Totya önöttvas?? Még nem hallttam róla hogy a totya öntöttvasta is gyártna. Viszont elég rövidéletű lemezkazánokat igen:)
2013. febr. 9. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, neked mi számít rövid életűnek, de a mi Totya kazánunk 24 éves, akkor vettük amikor a házunk épült. (200 négyzetméter + kb. 60 nm. pince, ahol a kazán és a tüzelőtároló van) Túlélt egy olyan árvizet, hogy az egész kazán víz alatt volt ( a teteje fölött 25-30 cm magasan állt a víz) Ennek 8 éve, és azóta is azzal fűtünk. Pedig még iszapot is jócskán hordott be a víz, napokig lapátoltuk ki a szivattyúzás után.
2013. febr. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
25%
3-as v ok. Rövid életű? Lehet. Mihez képes. /örök élet/ . A vőtársam szüleié most lyukadt ki, 84"-es. Apáméké még működik 86-os. Tasomé 88-as, Apósomé 82-es. Még tudok ismerős körben ,csak a korukat nem.De lehet,hogy igazad van ,hogy rövid életű,mert tarthatna örökké is!!
2013. febr. 9. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
39%
3-as. Az lehet,hogy nem öntvény,tévedtem /én úgy tudtam /de ,hogy jók az tuti.
2013. febr. 9. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 szokratesz ***** válasza:
0%

Csak a tapasztalataimat írtama Totyával kapcsolatban. Amelyekhez engem hívtak azok általában 5-8 évesek voltak és kindegyiknek a táskahegesztés engedett. Volt amelyiket tanácsom ellenére behegesztették, de egy év múlva máshol repedt meg.

A magyar lemezkazánokkal az a baj, hogy:

1. vékony 3-6 lemezből készítik.

2. a lemez ráadásul sima hidegen hengerelt lemez

3. nem hajlítják hanem élbe hegesztik.

4. nincsenek a hőcserélő felületek kimerevítve


Osztrák lemez kazán:

1. 8-10 mm-es lemez

2. kovácsolt lemezből vannak

3. meghajlítják és egyenes oldalon hegesztik.

4. hőcserélő felületek külön merevítve vannak.



Ettől függetlenülelhiszem amit írtál(3), csak az én praxisomba még ilyen idős totyával nem találkoztam.


Viszont 25-35 éves osztrák lemezkazánokkal már sokkal.

2013. febr. 9. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
23%
Miért kellet volna ,hogy találkozz vele? Amúgy meg miért bizonygassam neked az igazamat. Már más témában is olvastam a válaszaidat ,megmondom őszintén ,elég furcsa meglátásaid és hozzáoszlásaid vannak.És ezt gyönyörűen tükrözi a hasznos válaszaidnak az arány is. Ami kemény 49 %,hát nem semmi teljesítmény !!! Csak így tovább.!!!! :-))))
2013. febr. 9. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!