Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Használt cserépkályha ajtó...

Használt cserépkályha ajtó felújításában van valakinek tapasztalata? (átfestés) Lakatos restaurátorról hallottam.

Figyelt kérdés
2013. febr. 10. 05:25
 1/4 anonim ***** válasza:
hőálló fekete festék, natúr,nikkelezés, bronzozás; azt hiszem ilyenek vannak.utóbbi kettőt gondolom galvanizálással viszik fel, natúrt polírozzák, festék meg speckó, mert elég magas lesz a hőfoka.
2013. febr. 10. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Miért kell ezt csinálni ,hogy szép legyen egy használaton kívüli kályhán talán.Ha nem ezért,akkor az elő begyújtás megadja a szinét,ami fokozatosan változik is ,aztán beáll a véglegesre .
2013. febr. 10. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Én úgy tudom, graffit-porral kell átdörzsölni.
2013. febr. 16. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%

Nem tudom mennyire vgy otthon a fémiparban.


Kályhás vagyok.


Kisflex drótkorong.

Nincs jobb a matt fekete, vgy sötétgarfit festésnél.Persze hő álló!

Ezt az ajtó gyártók is tudják, ezért kapsz(műbizonylatban) apró betűs részt, antikolt, nikk, stb felületeknél esztétikai gondok léphetenk fel a használat során.

Festés előtt ha még benn van, szedd ki a tömítőzsinórt a keretből.

Ki pucolod a akár spaklival, sábellel, a hornyot.

Ha tiszta, fel öntöd, vízűveggel, ebbe belenyomkodod az új tömítő zsinórt.

Légmentesen kell zárnia, később ez tartja benn a kályhádban a hőt, ne osonjon ki lassan, a kéményeden keresztül.


Jah és ha vegyes tüzelésű kályháról van szó, ugy.ezt, meg kell csinálni a hamuzónál is!

2013. febr. 17. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!