Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Cserépkályha - kb 3 éve...

Cserépkályha - kb 3 éve rakattuk a kályhát, és most 2 legfölül lévő cserép között (meg máshol is) kipotyogott az anyag amit bekentek közé, és ennél a két cserépnél be lehet látni az égéstérbe. Ez csak szerintem nem normális?

Figyelt kérdés
Elég lenne az ha agyaggal kikennénk a lyukat, vagy ehhez belül is kellene egy vastagabb réteget kenni? Félek, hogy a végén még szétesik itt nekem, aztán kigyullad az egész ház tőle. Jogos a félelmem, vagy ez másnál is előfordul? Esetleg rosszul lett megcsinálva?

2013. febr. 7. 15:51
1 2
 1/12 szokratesz ***** válasza:
100%
tűzoltásnak elég az agyagkenés is. Nem feltétlen rakási hiba. Lehetséges probléma még, ha kicsit túlfűtöttétek a kályhát. Szét nem fog esni mert belül kapcsok is vannak a cserepeket összefogni.
2013. febr. 7. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nekem több, mint 5 éve van, de nem esett ki belőle egy darab se. Semmiképp se normális, hogy kiesik egy kis agyag és be is lehet látni a belsejébe, szerintem rosszul lett megcsinálva.

Én a helyedben hívnék egy kályhást és megnézetném vele.

2013. febr. 7. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

én is túlfűtésre tippelek, nem mindig csak fával volt benne tüzelve. Ezt a telet remélem kihúzzuk már így, agyaggal le lesz kenve reggel ha kihűlt.

Ráadásul az összes résnél potyogtak ki szép sorban az anyag, bár ismerősnél szintén igy volt

2013. febr. 7. 16:00
 4/12 Bandi bácsi ***** válasza:
65%

Ez bizony súlyos hiba és BALESETFORRÁS!

Saját tapasztalat (évtizedekkel ezelőtt): Túlfűtéstől szétnyílt a thermokoksz tüzelésű cserépkályha azon része, mely a fal felé volt és így nem vettük észre hosszú időn keresztül. Aztán egy szép éjszakán valaki rosszul lett a családból, elájult, én felnyaláboltam, ablakot, ajtót nyitottam, majd én is elájultam... Szóval a színtelen, szagtalan, levegőnél nehezebb szénmonoxid többünket is "leterített", isteni szerencséje volt az egész családnak.

Télvíz közepén lebontattuk, átrakattuk, nem teljesen, de megnyugodtunk. NE KÉSLEKEDJ, HÍVJ SZAKEMBERT(AKÁR TÖBBET IS) és tanulj az én példámból!!!

2013. febr. 7. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 szokratesz ***** válasza:

csak ahogy kezdted Ti anno koksszal fűtöttétek a kályhát. Ha a kérdező fával akkor legfeljebb füstmérgezést kapnának. Mindenképp hiba a jelenség de normális fatüzelésnél és jó huzatú kéménynél azért ez nem kívánja, hogy azonnal átrakassák. Meg aztán ha felső sorokba keletkezett akkor elég lesz a javítás is,nem kell azért elbontani és újra rakni.

Most betepasztja egy kis híg agyaggal, kicsit óvatosabban fűt és nincs gond.

2013. febr. 7. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

a fő gondom hogy nem nagyon fával van fűtve benne, hanem sokkal magasabb hőfokon égő, műanyag alapú hulladékkal. Gondolom emiatt volt a túlfűtés is.

Délután van fűtve, 5 fele már le is zárjuk, szóval akkor nem igazán veszélyes a mérgező gáz szempontjából. Inkább a széteséstől tartok, hogy kigyullad valami miatta.


Az félig-meddig megoldás lehet hogy miután lezártuk 1 percre nyitunk ablakot hogy átszellőzzön picit a szoba, vagy csak a meleg menne ki vele?

2013. febr. 7. 18:16
 7/12 szokratesz ***** válasza:

Na akkor én is azt javaslom hogy inkább nagykabátban üldögéljetek,mint befűtsetek.


Az még egy jólműködő kályhánál is kockázatos,mert olyan mérgező gázok szabadulnak fel. Arról nem is beszélve hogy a kályha járatait is az ilyen műanyagos szemetek elégetésekor kátrányos kemény bevonattal szűkítik le.

Szóval tényleg az lesz a megoldás ha lebontatjátok és kitisztítva újraépítik.

Ja és csak száraz fával füteni.

2013. febr. 7. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok kályhás,de már 2 x is lebontottam a tűztér

oldalát.4 cm samot lapokkal raktam ki a belsejét,hogy ne égjen szét.Én csak akác fával tüzelek és fa brikettel.

Nem szabad nagyon megrakni,idő kell amig a csempék átmelegszenek.Órák szükségesek a felforrósitáshoz .

A csempék a tágulás miatt szétnyilhatnak .A fugázó agyagba

tegyél sót,kevésbé fog kihullni .Ha ki van jól fugázva ,

a hamu ajtó nyilásához tegyél akkora pl,ujság papírt,ami

a nyilást letakarja.Ha odakapja a levegő ,és ott is tartja

jó a huzat is .Ha meggyújtod a papírt a lángot befelé kell szívni neki .

2013. febr. 7. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
a szelelése az teljesen jó a kályhának. Csak ez zavart hogy 1 helyen belátni a tűztérbe egy kis résen. Ki lesz fugázva, nyáron pedig jobban szemügyre veszi egy kályhás
2013. febr. 8. 08:52
 10/12 anonim válasza:
Túlfűtés.(mester)
2013. febr. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!